„Ljubić“ savladao „Romaniju“ 2:0

0

Fudbaleri „Romanije“ poreženi su na gostovanju u Prnjavoru, od „fenjeraša“ ekipe „Ljubića“ sa 2:0. Naši fudbaleri su bili bolji u prvom poluvremenu, sve do pogotka gostiju sa 45 metara u 26. minutu, koji ide na dušu golmanu „Romanije“ Remiću. U drugom poluvremenu, „Romanija“ je bila bolja i napadala, ali nije iskoristila nekoliko polu-šansi. Tačku na utakmicu „Ljubić“ je stavio u 85. minutu nakon kornera sa desne strane.

Nakon 20. kola situacija na dnu tabele se dodatno zakomplikovala. Iz lige ispada jedna ekipa, plus jedna ili dvije ekipe zavisno od ispadanja srpskih ekipa iz Premijer lige BiH.

Prema „čaršijskim“ pričama, šuška se da će „Romanija“ već u narednim danima istupiti iz Prve lige. Nama ostaje da se nadamo da će se u međuvremenu ipak naći neko rješenje za tešku situaciju u klubu. Međutim, šanse su male, jer se lokalna vlast nije odazvala pozivu na vanrednu skupštinu kluba i prema svemu sudeći, naredne sezone „Romanija“ će igrati treću ligu Republike Srpske.