Liga rekreativaca: Vodovod 9. januar šampion

0
Arhivska fotografija

U nedjelju je u SC Olimp odigrano 5. kolo post-sezone u Ligi rekreativaca, nakon kojeg imamo ime novog šampiona.

Ako je i bilo ikakve dileme, sada je definitivno više nema – Vodovod 9. januar je novi šampion! Pobjedom nad prošlogodišnjim šampionom DŽabulanijem Vodovod je obezbijedio titulu dva kola prije kraja takmičenja.

Odigrali su savršenu sezonu i od starta sezone su bili na vrhu ligaškog karavana, te posljednja dva kola sezone mogu odigrati potpuno opušteno.

Do kraja sezone nam preostaje borba za drugo mjesto između Kafe Pavla i Dalibrana, a što se plej-auta tiče, većih iznenađenja nije bilo. Favoriti su uglavnom opravdali očekivanja. Arbitri su bili Srđan Kusmuk i Nenad Đerić.

Šesto kolo je na programu sljedeće nedjelje, 27. maja, u standardnim terminima.

Strijelci za Sjetlinu: Tadić Stefan 2x, Čavarkapa Vladimir
Igrač utakmice: Vukadin Jovica (Dalibran)

Dalibran je pružio odličnu partiju protiv Sjetline i došao do ubjedljive pobjede. Ova pobjeda im neće imati nekog velikog rezultatskog značaja, s obzirom da su i prije ovog kola ostali bez šanse za titulu, a igrač utakmice je Jovica Vukadin, strijelac čak četiri pogotka, ujedno i najbolji igrač kola.

Mi-Bones – MDM 6:4 (2:0)

Strijelci za Mi-Bones: Golijanin Siniša 4x, Stanišić Milan, Savić Nebojša
Strijelci za MDM: Rebrinović Nenad 2x, Gavrilović Nemanja, Gračanin Đorđe
Igrač utakmice: Golijanin Siniša (Mi-Bones)

Mi-Bones je nastavio sa dobrim partijama i došao do pobjede protiv MDM-a. Pitanje pobjednika je bilo riješeno već polovinom drugog poluvremena, kada je Mi-Bones došao do četiri gola prednosti, a do kraja je MDM samo uspio da ublaži poraz. Igrač utakmice je četverostruki strijelac za pobjedničku ekipu, Siniša Golijanin.

Vodovod 9. januar – DŽabulani 5:3 (2:3)

Strijelci za Vodovod 9. januar: Lackanović Đorđe 3x, Šehovac Duško, Božović Luka
Strijelci za DŽabulani: Pušara Miljan, Čvoro Bojan, Cvjetanović Bojan
Igrač utakmice: Lackanović Đorđe (Vodovod 9. januar)

Vodovod je nakon velikog preokreta protiv DŽabulanija došao do pobjede koja im je obezbijedila zvanje novog šampiona Lige rekrativaca. DŽabulani je polovinom prvog poluvremena došao do prednosti od 1:3, ali tada sjajni Vodovod pali motore i stiže do preokreta i nove pobjede. Heroj preokreta novih šampiona je sjajni Đorđe Lackanović, strijelac tri gola i igrač utakmice.

Badžani – Prača 7:8 (3:4)

Strijelci za Badžane: Pelemiš Ivan 3x, Ždrale Marko, Škipina Filip, Škipina Bojan 2x
Strijelci za Praču: Dragutinović Đorđe 3x, Škipina Savo, Krsmanović Predrag, Simović Aleksandar, Garić Milan, Stanišić Vuko
Žuti kartoni: Čolić Ognjen (Badžani), Krsmanović Predrag (Prača)
Igrač utakmice: Dragutinović Đorđe (Prača)

Goleada i meč pun preokreta je viđen na susretu Badžana i Prače, iz kojeg je ekipa Prače izašla trijumfalno. Tokom cijelog meča je viđena rezultatska klackalica, a u posljednjih 7 minuta Prača stiže do velikog preokreta i zaslužena tri boda. Igrač utakmice je Đorđe Dragutinović, najefikasniji igrač pobjedničke ekipe.

Kafe Flamingo – Mobilends 2:7 (0:4)

Strijelci za Kafe Flamingo: Aleksić Veljko, Rudić Nebojša
Strijelci za Mobilends: Vuksanović Siniša 3x, Lazarević Miroslav, Štrbac Nebojša, Jakovljević Boris, Krunić Bojan
Igrač utakmice: Vuksanović Siniša (Mobilends)

Mobilends je deklasirao Kafe Flamingo u utakmici bez velikog rezultatskog značaja. Mobilends ni u jednom momentu nije dao promil šanse protivnicima da mogu da dođu do pobjede, a igrač utakmice je trostruki strijelac Siniša Vuksanović. Odličnu partiju je pružio i golman pobjendičke ekipe Đorđe Tešanović, koji je zaslužio titulu najboljeg golmana kola.

Radis – Kafe Pavle 3:6 (1:2)

Strijelci za Radis: Ivanovič Blaško, Mučibabić Srđan, Petrović Ranko
Strijelci za Kafe Pavle: Sukara Damjan, Radić Đorđe 4x, Dilberović LJubo
Igrač utakmice: Radić Đorđe (Kafe Pavle)

Drugoplasirana ekipa lige je opravdala ulogu favorita i bez većih problema došla do pobjede protiv Radisa. Pavlu ostaje borba za drugo mjesto za Dalibranom, a igrač utakmice je sjajni Đorđe Radić, strijelac čak četiri pogotka na ovom susretu.