Liga rekreativaca: Vodeća trojka sigurna, Dalibran posustaje

0
U subotu je u SC Olimp odigrano 18. kolo Lige rekreativaca, a obilježile su ga pobjede vodećih ekipa, kao i pomalo neočekivani poraz Dalibrana.
Sjetlina je odigrala odličnu partiju i savladala Dalibrana, i tako ih možda i izbacila iz borbe za titulu. Vodovod 9. januar i Kafe Pavle su bili više nego ubjedljvi protiv Daiwe i Andžića, a Kafe Flamingo/Nero je rutinski savladao Jahorinu. Do pobjeda su došli još i Kafe Izlog i Olimp, a djelioci pravde su bili Aleksandar Skoko i Nenad Đerić
Naredno, 19. kolo je na programu u nedjelju, 5. maja, u standardnim terminima.

Strijelci za MDM: Bojan Petrović, Nenad Rebrinović, Darko Jokić
Strijelci za Kafe Izlog: Bojan Topalović 3x, Aleksandar Bogdanović 2x, Radivoje Maunaga
Žuti kartoni: Nikola Radan (Kafe Izlog), Đorđe Gračanin (MDM)
Igrač utakmice: Aleksandar Bogdanović (Kafe Izlog)
MDM: Brane Jokić, Bojan Petrović, Goran Ćorluka (k), Đorđe Gračanin, Darko Jokić, Nenad Rebrinović, Bojan Ćorluka
Kafe Izlog: Nikola Radan, Radivoje Maunaga (k), Ognjen Milinković, Aleksandar Bogdanović, Aleksandar Gunjak, Đorđe Radan, Bojan Topalović, Milan Gojković, Nedeljko Gunjak
Osamnaesto kolo je otvoreno trijumfom Kafe Izloga nad MDM-om. Prvi je do prednosti došao MDM, ali do poluvremena Izlog preokreće. MDM stiže do izjednačenja na početku drugog perioda, ali onda sa tri vezana gola Izlog rješava pitanje pobjednika. U finišu susreta su obje ekipe postigle još po gol, a igrač utakmice je Aleksandar Bogdanović iz pobjedničke ekipe. Istakao se i čuvar mreže Izloga, Nikola Radan, koji je proglašen najboljim golmanom kola.
Daiwa – Vodovod 9. januar 2:10 (1:2)

Strijelci za Daiwu: Nebojša Savić, Milan Stanišić
Strijelci za Vodovod 9. januar: Stefan Tomović 3x, Đorđe Lackanović 3x, Duško Šehovac 2x, Nikola Blagojević, Boris Palamar
Žuti karton: Duško Šehovac (Vodovod 9. januar)
Igrač utakmice: Stefan Tomović (Vodovod 9. januar)
Daiwa: Milan Skoko, Darko Regoje (k), Nebojša Savić, Stanislav Guja, Milan Stanišić, Milan Skokić
Vodovod 9. januar: Nemanja Lalović, Luka Božović, Nikola Blagojević, Branislav Guja, Duško Šehovac (k), Boris Palamar, Stefan Tomović, Đorđe Lackanović
Vodovod je opravdao ulogu favorita i deklasirao Daiwu. Nakon prvog perioda ništa nije slutilo na ovakvu kanonadu, ali je aktuelni šampion u drugom dodao gas i napunio mrežu Daiwe do vrha. Igrač utakmice je Stefan Tomović, trostruki strijelac na ovom meču.
Sjetlina – Dalibran 7:4 (4:1)

Strijelci za Sjetlinu: Stefan Tadić 3x, Ognjen Čvoro, Vitomir Jugović, Vladan Đapić 2x
Strijelci za Dalibran: Sretko Vuksanović 2x, Dragan Bjelica, Jovica Vukadin
Igrač utakmice: Stefan Tadić (Sjetlina)
Sjetlina: Dražen Lakić, Dražan Kusmuk, Vladan Đapić, Nenad Tadić (k), Stefan Tadić, Ognjen Čvoro, Bojan Brčkalo, Vitomir Jugović
Dalibran: Srđan Avramović, Jovica Vukadin, Nenad Samardžić, Đorđe Grubačić, Dragan Bjelica, Vuk Ćosić, Vuko Stanišić, Sretko Vuksanović (k)
Sjetlina je odigrala sjajnu utakmicu i savladala favorizovani Dalibran. Već nakon 9 minuta igre Sjetlina je imala velika četiri gola prednosti, ali se u nastavku meča Dalibran konsolidovao, pa se u finiš susreta ušlo sa rezultatom 5:4. Ipak, u finišu Sjetlina postiže još dva pogotka i ovjerava pobjedu. Najbolji igrač meča je Stefan Tadić, trostruki strijelac.
Jahorina – Kafe Flamingo/Nero 1:3 (0:0)

Strijelac za Jahorinu: Boris Jakovljević
Strijelci za Kafe Flamingo/Nero: Miroslav Đerić, Arsen Hršum, Jovo Lazarević
Žuti karton: Nebojša Rudić (Kafe Flamingo/Nero)
Igrač utakmice: Arsen Hršum (Kafe Flamingo/Nero)
Jahorina: Đorđe Tešanović, Vladan Kovačević, Dejan Dragutinović, Siniša Vuksanović, Boris Jakovljević, Neboja Štrbac (k), Aleksandar Okuka, Pero Matković
Kafe Flamingo/Nero: Nebojša Rudić, Miroslav Đerić, Marko Samardžić, Ognjen Mađarević, Nemanja Obradović, Miloš Čolaković, Arsen Hršum (k), Jovo Lazarević
Flamingo je uz mnogo muka došao do vrlo bitne pobjede protiv Jahorine. U prvom periodu nije bilo golova, a početkom drugog Jahorina stiže do prednosti. Ipak, tada Flamingosi pale motore i u potpunosti preokreću rezultat u svoju korist. Najbolji pojedinac susreta je Arsen Hršum, vedeta Flaminga.
Zlatna zemlja – Olimp 3:4 (1:2)

Strijelci za Zlatnu zemlju: Saša Vučićević, Velimir Ivanović, Filip Škipina
Strijelci za Olimp: Nikola Brezo 2x, Milan Govedarica, Miljan Pušara
Žuti karton: Milan Dragaš (Zlatna zemlja)
Igrač utakmice: Nikola Brezo (Olimp)
Zlatna zemlja: Milan Vuković, Milan Dragaš, Dragan Vukadin (k), Predrag Karišik, Saša Vučićević, Filip Škipina, Velimir Ivanović, Nedeljko Tanasković, Siniša Karišik
Olimp: Radenko Kovačević, Nikola Brezo, Slaviša Vuksanović, Miljan Pušara, Janko Kovačević, Srboljub Tadić, Mladen Janković (k), Milan Govedarica
Izuzetno uzbudljiv meč su odigrali Zlatna zemlja i Olimp. Zlatna zemlja je prva došla do prednosti, a do poluvremena Olimp uspijeva da preokrene rezultat. Početkom drugog poluvremena Olimp stiže do trećeg gola, ali Zlatna zemlja uspijeva da se vrati i u zadnji minut se ušlo sa neriješenim rezultatom. U posljednjem minutu Nikola Brezo, koji je proglašen i najboljim igračem susreta, postiže pobjedonosni pogodak za veliko slavlje igrača Olimpa.
Kafe Pavle – Andžić 11:1 (4:1)

Strijelci za Kafe Pavle: Đorđe Radić 5x, LJubo Dilberović 2x, Miroslav Damjanović, Bojan Govedarica 3x
Strijelac za Andžić: Dragan Cicović
Igrač utakmice: Đorđe Radić (Kafe Pavle)
Kafe Pavle: Slaviša Čvoro, Rajko Koprivica (k), Đorđe Radić, LJubo Dilberović, Bojan Govedarica, Srđan Pejović, Miroslav Damjanović
Andžić: Dejan Ivanović, LJubiša Cincar, Vukašin Divljan, Željko Jovičić, Uroš Srdanović, Nemanja Subotić, Đorđe Cicović (k), Dragan Cicović
Kafe Pavle je ispunio očekivanja i više nego ubjedljivo savladao posljednjeplasirani Andžić. Svi igrači Pavla su odigrali odličan meč, a istakao se Đorđe Radić, strijelac čak pet pogodaka, i potpuno zasluženo najbolji igrač ovog kola.