Liga rekreativaca: Bari potopljen, „Šticari“ havarisani, „lideru“ samo bod

0

Liga rekreativaca je u punom zamahu. U hramu malog fudbala u SC „Olimp“ kao i uvijek kad su u pitanju paljanski „hakleri“ u sportskom duhu, fer pleju i pozitivnoj atmosferi prolaze i utakmice izvanrednog 19. kola.

Uzbudljivo fudbalsko popodne obilježavaju i derbi mečevi: Kafe Bar Bari – Kumbara 1:5, Majnex – Džabulani 3:3, Kafe Pavle – Mig Trans Sjetlina 6:3, MDM – Mibos 2:4, a dinamike i draži imaju i nadmetanja, Nelt – Olimp 3:3 i Peštan – Head Shop 1:5. Slobodna je bila ekipa Plato.

Strijelci su bili raspoloženi, pri šutu i mrežu tresu 39 puta.

Na šest utakmica pokazana su 4 žuta kartona. Mečeve je vodio Božo Golijanin.

Odličnu partiju pruža i sa tri komada neumoljivo „havariše“ „Šticare“ nakadašnji Slavijin profesionalac, Đorđe Lackanović / Kumbara i obilježava kolo, a okvir gola najbolje čuva Miloš Malović – Mala, Head Shop.

{yoogallery src=[/images/stories/reportaze/liga_rekreativaca_13_14_04_2014/] width=[54] height=[54] title=[Liga Rekreativaca 13. i 14. 04.2014.] style=[lightbox] effect=[fade] spotlight=[1] prefix=[thumb54_] thumb_cache_dir=[thumbs54] thumb_cache_time=[1440] load_lightbox=[1] thumb=[plain] rel=[lightbox[mygallery]] load_lightbox=[1] resize=[1] order=[asc] count=[50]}

Nelt – Olimp 3:3 / 1:1

Odlično i uzbudljivo 19. kolo utakmicom otvaraju sastavi Nelta i Olimpa. U otvorenoj i viteškoj borbi na kraju su bodovi podijeljeni, bilo je 3:3.

Predrag Čavarkapa je već nakon pet minuta doveo u vodstvo Olimp, ali su Lukavčani do odlaska na odmor izjednačili. Rezultat je poravnao u 14. minuti Faris – Fare Gradaščević. Prvo vodstvo Neltu je donio Tomislav Vuković, koji zabija za 2:1 u 23. minuti drugog dijela, ali „crveno crni“ preko Marka Štrbca u 28. minuti dolaze do izjednačenja 2:2. Do kraja su viđena još dva pogodka. Agilni Dejan Vitković ponovo donosi prednost za Nelt 3:2, a u posljednjim sekundama meča svojim drugim golom raspoloženi Predrag Čavarkapa „čupa“ bod za Olimp i postavlja konačnih 3:3.

Igrač utakmice, Predrag Čavarkapa / Opimp

Žuti karton: Marko Štrbac / Olimp, Milomir Kovačević / Nelt

Kafe Bar Bari – Kumbara 1:5 / 0:3

Kumbara je odigrala još jednu odličnu utakmici i u derbiju 19. kola od početka dominira i „potapa“ prošlogodišnje pobjednike razultatom 5:1, uz to ruši im šampionske snove.

Kumbara je bila ubjedljiva, razigrana i golgeterski raspoložena. Već u trinaestoj minuti bilo je 3:0, golovima Đorđa Lackanovića (2) i Nikole Blagojevića. To je ujedno bio i rezultat prvog dijela.

U nastavku na 4:0 u 22. minutu povećava čvrsti Milan Čvoro. Sve što su „kafedžije“ uspjele bio je gol Milana Pandurevića u 35. minutu. Sa svojim trećim golom Đorđe Lackanović u 36. minutu „pečeti“ sudbinu „Barana“ i postavljaju konačnih 5:1.

Pobjednici u svom sastavu nemaju loše karike, a u igri demonstriraju disciplinu, uigranost i ne malo fudbalsko znanje, spremni su i za najviši plasman.

Igrač utakmice Đorđe Lackanović / Kumbara

Kafe Pavle – Mig Trans Sjetlina 6:3 / 2:2

U derbiju između Kafe Pavla i Mig Trans Sjetline prikazana je prava fudbalska poslastica. Poslije velike borbe „prsa u prsa“ gdje je udario junak na junaka „Kafedžije“ havarišu“ Šticare“ sa 6:3. U „havarisanju“ prednjače: Bojan Ilić (2), Vladimir Kulašinac, Veljko Aleksić, Nenad Samardžić i „deda“ Vladimir Remović.

Za poražene, mrežu tresu: Srđan Kusmuk, Radivoje – Rade Gluhović i Dražen Kusmuk.

Igrač utakmice, Nenad Samardžić – Kini / Kafe Pavle

Majnex – Džabulani 3:3 / 1:2

U veoma interesantnoj i do kraja neizvijesnoj utakmici poslije iscrpljujuće i rovovske borbe, Majnex i Džabulani podijelili su bodove, bilo je 3:3.

„Džabulani“ u listu strijelaca upisane ima: Bojana Čvora, Predraga Cicovića i Miljana Pušaru.

Za Majnex mrežu buše: Siniša Golijanin, Bojan Cvjetanović, a u 39. minuti bod „čupa“ Aleksandar Pavičević.

Igrač utakmice Aleksandar Pavičević.

Žuti karton: Miljan Kusmuk / Džabulani, Slaviša Đerić / Majnex

Peštan – Head Shop 1:5 / 1:2

Head Shop je u potpunosti opravdao epitet favorita i rutinski je odradio posao u meču protiv Peštana, pa na kraju slavi uvjerljivu pobjedu razultatom 5:1.

U 9. minuti je za vodstvo od 1:0 pogodio je Milan Stanišić. Tri minuta kasnije Velibor Čvoro dupla na 2:0, a Goran Tomić u 15. minutu „matira“ Miloša Malovića – Malu te se na odmor otišlo razultatom 2:1.

Drugo poluvrijeme u potpunosti pripada najboljem fudbaleru među „košarkašima“ Milanu Stanišiću – Stani koji sa tri pogotka časti Lukavčane i postavlja konačnih 5:1.

Igrač utakmice, Milan Stanišić / Head Shop

MDM – Mibos 2:4 / 0:1

Uzbuđenja i neizvijesnosti nije nedostajalo ni meču između kafedžija MDM i Mibosa. U sportskom i fer nadmetanju i na kraju odličnom igrom slavi Mibos, razultatom 4:2, pa upisuje tri nova boda za peto mjesto na tabeli.

Kod pobjednika veliki dio posla obavljavu strijelci: Mladen Janković, Miloš Elez, Milan Govedarica i Miroslav Lazarević.

Za MDM Branislav Guja zabija dva puta u mrežu Mibosa.