Kralj evrogolom nanio novi poraz Romaniji

0

Fudbaleri trnske Sloge u trećem pokušaju konačno su upisali i prvi domaći trijumf ove sezone, savladavši Romaniju (1:0), čime su na najbolji mogući način potvrdili trijumf iz Novog Grada. Trenutak odluke dogodio se u 53. minutu, kada je Slaviša Kralj velemajstorski pogodio iz slobodnog udarca s 25 metara, skinuvši paučinu iz rašalja gola golmana Radovića. Kralj je samo dva minuta ranije ušao u igru. Prvi dio susreta protekao je u znaku gostiju iz Pala. U 10. minutu Šuka je oprobao šut s 20 metara, ali je lopta završila na stativi Šmanjinog gola. Igrao se 37. minut, Granzov ponovo pokušava iz daljine, ali ovaj put preko gola. Dva minuta kasnije zaprijetila je i Sloga, ali volej udarac Kukića sa 18 metara brani Jolović. U 43. minutu poslije centaršuta Tepića s lijeve strane Kukić s pet metara prebacuje gol Romanije.

U nastavku susreta samo tri minuta poslije evrogola Kralja, nakon centaršuta Kremenovića s lijeve strane, iz velike gužve Kukić je šutirao s pet meatra, ali je umjesto mreže pogađa stativu.

SLOGA (T) – ROMANIJA 1:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Kralj (53), stadion: Sloge u Trnu, gledalaca: 300, sudija: Ršum Simić (Doboj) 7, pomoćnici: Joco Radić (Šamac) i Bojan Stefanović (Modriča), delegat: Boro Tepić (Kotor Varoš), žuti kartoni: Urukalo, Bašić, Travar (Sloga), Gutalj, Mazić, Granzov, Šuka (Romanija), crveni karton: Mladen Novaković (Romanija) u 90. minutu.

Igrač utakmice: Nenad Kukić (Sloga) 7,5.

Sloga (T): Šmanja -, Tepić 7, Kesić 6, Milojević 6,5, D. Bašić 7, Đurić 6,5, Kremenović 7, Majkić 7 (od 51. Kralj 7), Bakić 6,5 (od 64. Travar -), Urukalo 7, Kukić 7,5 (od 85. Milinović -). Trener: Milan Vujasin.

Romanija: Jolović 7 (od 70. Babović -), Novaković 6, Kreštalica 7, Pajević 6,5, Gutalj 7, N. Blagojević 6,5, Mazić 6, Granzov 6 (od 70. Tasić -), M. Blagojević 6, Šuka 6,5, Živković 6. Trener: Dragan Radović.