Komšijski derbi „Jahorini“, poraz „Studenta“

0

Odbojkašice „Jahorine“ ostvarile su i drugu pobjedu. U trećem kolu Premijer lige BiH u odbojci uspješnije su bile na domaćem prketu u „komšijskom“ derbiju od igračica „Glasinca“ i zasluženo slavile sa 3:1 (25:27, 25:17, 25:17, 25:17). Najzanimljivije je bilo u prvom setu. „Glasinac“ je imao prednost od osam poena i poslije neizvijesne završnice i spašene dvije set lopte izabranice trenera Marka Obrenovića riješavaju set u svoju korist 25:27 za vodstvo od 0:1.

U naredna tri seta „Jahorinke“ dominiraju. Bile su daleko bolje u svim elementima odbojkaške igre i zasluženo slavile. Trener ekipe prof Danilo Tadić pružio je priliku svim igračicama, koje zaslužuju pohvale za borbenost. U četvrtom kolu „Jahorinke“ dočekuju odbojkašice iz Gacka.

Razultati: 3 kolo/odbojkašice

JAHORINA       –    Glasinac         3:1
Gacko             –    Kula G     (odloženo)

10 Glasinac               0

U trećem kolu Premijer lige BiH u odbojci naši „Studenti“ igrali su u Odžaku. U SD „Pero Zecevic“ poslije neizvijesne, zanimljive igre u pet setova uspješniji su bili domaćini HOK „Domaljevac“ koji su slavili sa 3:2 (20:25, 25:18, 22:25, 25:20 i 15:11). Odlučivale su nijanse, a u prelomnim trenucima meča, kod naših igrača prijem je bio nesiguran, servis zakazao, a i neigranje pouzdanog „kapitena“ Srđana Furtule se osjetilo. U četvrtom kolu „Studenti“ opet igraju u Odžaku kada sa sastaju sa odbojkašima „Napretka“.

Razultati: 3 kolo/odbojkaši

Domaljevac    –      STUDENT     3:2
Lukavac        –       Napredak     3:0
Radnik          –       Jedinstvo (odloženo)
Modriča        –       Mladost       1:3
Ljubinje        –       Kakanj         0:3