Juniori Romanije slavili na Ilidži

0

Juniori Romanije nastavili su sa odličnim igrama. Poslije slavlja u prošlom kolu na Grbavici protiv Željezničara, Paljani su ostvarili novu gostujuću pobjedu.

U 16. kolu Omladinske lige Fudbalskog saveza Kantona Sarajevo Paljani su gostovali na Ilidži kog Igmana. Na teškom terenu daleko bolji je bio sastav Romanije i zasluženo upisuju uvjerljivu pobjedu od 4:1.

Od starta utakmice na Ilidži izabranici trenera Srđana Kusmuka su krenuli ofanzivno i već u sedmoj minuti Luka Simić donosi gostima vodstvo od 1:0. Ubrzo zatim Romanija u 10. minuti duplirala je prednost, a strijelac je bio igrač utakmice Nemanja Lukić. Već poslije prvih 45 minuta bilo je jasno da su gosti na pragu pobjede.

U nastavku po drugi put u listu strijelaca se upisuju Nemanja Lukić u 52. i ubojiti centarfor Luka Simić u 60. minuti te ovjeravaju trijumf Paljana. Do kraja susreta Romanija je imala još prilika. U 73. minuti Ramiz Selak postiže utješni pogodak za domaćina i postavlja konačan razultat 4:1. Pored strijelaca zapažen nastup u redovima slavljenika imali su još Luka Cicović, Lazar Babić i na „vratima“ Nikola Lazarević.

U narednom 17. kolu, 6/7. maja, juniori Romanije dočekuju Bosna Semu iz Sarajeva.

Sedmu ovosezonsku pobjedu su upisali: Nikola Lazarević, Ognjen Jevtović, Ognjen Zlikovac, Lazar Babić, Dejan Obradović, Luka Cicović, Nemanja Lukić, Strahinja Jakovljević, Nemanja Vuksanović, kapiten Mihajlo Drobnjak, Luka Simić, Strahinja Gorančić i Darko Šarović. Ulogu trenera je obavljao Srđan Kusmuk.

Poslije 16 odigranih kola, sa mečom manje i sa omjerom sedam pobjeda uz dva remija i četiri poraza i sa 23 osvojena boda juniori Romanije u konkurenciji od devet ekipa zauzumaju treće mjesto na ligaškoj tabeli, ispred su samo Sarajevo i Željezničar.

Na okupu je jedna izuzetno talentovana generacija te u skoroj budućnosti za paljanski fudbal dolaze bolji dani.