„Jahorinke“ sigurne, „Studenti“ ponovo razočarali

0

U 6. kolu Premijer lige BiH u odbojci naše „Jahorinke“ zabilježile su i petu ovosezonsku pobjedu. U sali OŠ „Mokro“ teže nego što se očekivalo bile su uspješnije od ŽOK „Bihać-Preminger“ i  razultatom 3:1 (18:25, 26:24, 25:18, 25:17) ostvarile zasluženu pobjedu.

Gošće iz Bihaća, na početku meča dale su do znanja da nisu došle sa „bijelom zastavom“ i prvi set razultatom 18:25 riješile u svoju korist. U drugom setu vidjelo se najviše uzbuđenja i neizvijesnosti. Odbojkašice iz Pala na prvom obaveznom odmoru imaju prednost 8:4 zatim 13:9. „Bišćanke“ dobrim servisom i blokom prelaze u vođstvo 15:18, a u  finisu pri vođstvu 21:23 propustile su šansu da učine nešto više. U neizvijesnoj završnici uz dosta sreće naše djevojke su smogle snage i riješile set u svoju korist, razultatom 26:24 za izjednačenje 1:1.

Treći set „Jahorina“ je loše otvorila. Suparnice imaju prednost 1:7 zatim 8:1, a na servis solidne Jelene Bakmaz hvata se priključak na 13:13 i sigurnom igrom u finišu nisu dale šansu gošćama, set riješavaju rezultatom 25:18 za vođstvo od 2:1.

U zadnjem dijelu igre „Jahorinke“ imaju stalnu prednost i koriste drugu meč loptu za 25:17 ia konačnih 3:1.

Kapiten ekipe Nevena Čvoro u narednoj utakmici  svoje saigračice predvodiće u gradu na „Savi“ gdje igraju sa aktuelnim i višestrukim prvakinjama, odbojkašicama „Jedinstva“. Našim djevojkama želimo da se u Brčkom, gradu sa bogatom odbojkaškom tradiciom predstave u što ljepšem odbojkaškom svjetlu.

Sala OŠ „Mokro“
Gledalaca:100

Prvi sudija: Jasmin Mahmić
Drugi sudija: Nikola Kozić

OK JAHORINA – ŽOK BIHAĆ 3:1(18:25, 26:24, 25:18, 25:17)

OK Jahorina: Kapiten Nevena Cvoro, Veselinka Slijepcevic, Jovana Bakmaz, libero Jovana Garic, Mikica Vukovic, Jelena Bakmaz, Jelena Rajak, Jovana Brckalo, Nadica Slijepcevic, Danijela Jasika, Jelena Tabakovic, Milica Cvoro, Trener: Danilo Tadic

ŽOK Bihać: Kosatica, Binjos, Dzafic, libero Muftic, kapiten Lipovaca, Dizdaric, Jusic, Sivic, Pecenjkovic, Helic,Trener: Zlatan Ibukic

10 Glasinac       0

U šestom kolu Premijer odbojkaške lige BiH naši „Studenti“ su poraženi u Brčkom od domaćina ekipe „Mladost“ koja je zasluženo slavila sa 3:0. Paljani su odigrali najslabiju utakmicu u dosadašnjem toku prvenstva. Oslabljeni su bili neigranjem Marka Tadića, a iz autobusa su odmah ušli u meč zbog kašnjenja i problema na putu. Naši odbojkaši u sljedećem kolu imaju priliku za „popravak“ kad u sali OŠ „Mokro“ dočekuju Jedinstvo iz Brčkog.

Razultati: 6. kolo/odbojkaši

Mladost    –   STUDENT 3:0
Napredak –     Kakanj 0:3
Lukavac   –    Ljubinje 0:3
Radnik     –    Modrica  3:1
Brcko     –    Domaljevac 3:0

Tabela: odbojkaši