Jahorina u derbiju kola savladala Ugljevik

0

KMF Jahorina trijumfovao je u velikom susretu u Drugoj ligi RS grupa Istok protiv iskusne i favorizovane ekipe iz Ugljevika rezultatom 5:2 (0:1).

Naši fudbaleri su utakmicu počeli u grču. Vidljiva je bila nervoza, nesigurnost, stegnutost i nedostatak samopouzdanja. U prvom poluvremenu smo gledali pravu uspavanku u kojoj su bili bolji gosti iz Ugljevika. U 14. minutu pogodio je Edin Muratović za 0:1, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

U nastavku naši igrači sa sebe skidaju okove i tegove, unose agresiju i sigurnost i pokazuju raskošan talenat koji krasi ovu mladu ekipu. Vođeni dobrom rotacijom igrača Srđana Delipare, igrači u bijelim dresovima unose više trčanja, agresije, što iskusna i sporija ekipa iz Ugljevika nije mogla pratiti kako se primicao kraj susreta.

Redom su se ređale šanse pred golom gostiju, a onda je sjevnuo volej kapitena Paprice za 1:1! Igrao se 24. minut. Nakon izjednačenja naši igrači preko Tadića i Blagojevića ne koriste dvije savršene prilike, pa kazna stiže u 28. minutu, kada se po lijevoj strani probija i pogađa ponovo Edin Muratović.

Kada je izgledalo da naši igrači teško mogu do promjene, nakon nekoliko promjena, fudbaleri dodaju gas i najavljuju preokret sjajnim golom Blagojevića u 32. minutu. Samo minutu kasnije, Jahorina vodi! Strijelac je ponovo Blagojević nakon sjajne kombinacije.

Gosti sve više griješe, a naši igrači, kao da je utakmica tek počela. Sjajne kontre završava Blagojević, igrač utakmice, u 36. i 37. minutu.

Na kraju sjajna pobjeda za jedan od najmlađih paljanskih sportskih timova i najava sjajne sezone u Drugoj ligi RS.

{yoogallery src=[/images/stories/reportaze/kmf-jahorina-kmf-ugljevik-2012/] width=[54] height=[54] title=[KMF Jahorina – KMF Ugljevik] style=[lightbox] effect=[fade] spotlight=[1] prefix=[thumb54_] thumb_cache_dir=[thumbs54] thumb_cache_time=[1440] load_lightbox=[1] thumb=[plain] rel=[lightbox[mygallery]] load_lightbox=[1] resize=[1] order=[asc] count=[50]}