„Jahorina“ sigurna, „Kakanj“ prejak za „Studente“

0

U petom kolu Premijer lige BiH u odbojci odbojkašice iz Pala igrale su u Kalesiji i bile uspješnije od domaćina „Bosne“ 1:3 (25:14, 16:25, 16:25, 15:25). „Jahorinke“ su loše počele utakmicu. U konfuznoj, smušenoj igri  prepustile su domaćinu prvi set osvojivši samo 14 poena U nastavku meča naše odbojkašice pokazale su zube, snagu i kvalitet. Popravljen je prijem servisa, napad je bio ubojit, a blok stamen. Prvo ime utakmice, je „srednji bloker“ Jelena Bakmaz koja je osvojila 26 poena, a dobru podršku  imala je u Nadici i Veselinki Slijepčević. Od pet utakmica, naše odbojkašice su zabilježile četiri pobjede i ukupno 12 poena, pa se trenutno nalaze na trećem mjestu ligaške tabele. U sljedećem kolu naše odbojkašice igraju u Mokrom sa ekipom iz Bihaća, a vjerujemo da će opravdati ulogu faforita i zabilježiti petu ovosezonsku pobjedu.

10 Glasinac              0

U petom kolu Premijer  lige BiH u odbojci naši „Studenti“ u Mokrom su igrali derbi kola sa aktuelnim i višestrukim prvacima ekipom „Kaknja“. Uspiješniji su bili gosti koji su zasluženo slavili sa 0:3 (22:25, 22:25, 22:25). Igrači iz Pala ušli su u meč motivisano i sa velikim ambicijama što nije bilo dovoljno da se savlada iskusna i kvalitetna ekipa „Kaknja“. Pored velike želje za pobjedom i borbenosti, saveznik naših igrača nisu bile ni „emocije.“ Dozvolili su da ih sudiske odluke izbace iz ritma i dva žuta kartona u drugom setu potpuno poremete u nastojanju da se još kvalitetnije odupru iskusnim gostima. Naši igrači su pružili svoj maksimum, odigrali su još jednu solidnu utakmicu, a protiv dobre i bolje organizovane ekipe više se nije moglo.

U sljedećem kolu „Studenti“ igraju u Brčkom, gdje se sastaju sa novim premijerligašem, odbojkašma „Mladosti“ iz Razljeva.

Razultati: 5 kolo/odbojkaši

STUDENT     –     Kakanj     0:3
Ljubinje        –      Brčko      0:3
Modriča       –      Lukavac   0:3
Radnik        –       Napredak 3:2
Domaljevac  –      Mladost    1:3

Tabela: odbojkaši