Jahorina pala u Gacku

0

Uspjele su odbojkašice Gacka da upišu prvi trijumf u ovom šampionatu BiH i poraze naše „Jahorinke“. Odlična igra bez velikog broja grešaka donijela je ubjedljivu pobjedu Gačanki. Prvi set su domaće igračice dobro otvorile i odmah stekle osjetniju prednost, koja se kretala i do pet poena prednosti. Ovu prednost znalački su čuvale do kraja seta. U drugom setu još bolja igra Gačanki, na koju gošće nisu imale odgovor. Visok ritam igre koji je držao domaći sastav rezultirao je osvajanjem i ovog seta. Posljednji set domaće su počele u istom ritmu, da bi kod rezultata 19:14 uslijedio manji pad u igri, pa je ekipa Jahorine uspjela da stigne rezultat. Međutim, najiskusnije u redovima Gacka, Maljevićeva i Šojićeva, nisu dozvolile gošćama da smanje prednost i unesu neizvjesnost u ovaj susret, već su svoj tim dovele do prve pobjede u šampionatu.

GACKO – JAHORINA 3:0

Dvorana: Sportska u Gacku, gledalaca: 400, sudije: Slaviša Kuzmanović (Banja Luka), Slobodan Nikić (Brčko).

Gacko: Gajić, Popović, G. Koprivica, Okuka, Divljan, Bjeković, Košutić, Perišić, Maljević, S. Koprivica, Vuković, Šojić. Trener: Ivan Maljević.

Jahorina: Čvoro, V. Slijepčević, Jo. Bakmaz, Garić, Vuković, Je. Bakmaz, Cicović, Rajak, N. Slijepčević, Baranac, Tabaković, Lasica. Trener: Danilo Tadić.

Setovi: 25:21, 25:16, 25:22.