Istočno Sarajevo: Slavija – Rudar Prijedor 3:1

0

ISTOČNO SARAJEVO – Fudbaleri Slavije su u okviru 25. kola savladali Rudar iz Prijedora rezultatom 3:1. Sigurnom i disciplinovanom igrom slavijaši su došli do jedanaeste prvenstvene pobjede.

Slavija je povela u 35. minuti. Kokot je oboren u protivničkom šesnaestercu, a sudija Stakić je opravdano pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač je bio Dudić, 1:0. Plavo-bijeli su udvostručili prednost u 72. minuti, kada je Perišić ubacio sa lijeve strane, a Rašević pogodio za 2:0.

Gosti su smanjili sa bijele tačke tri minuta kasnije, siguran izvođač bio je Mikić. Konačnih 3:1 postavio je kapiten našeg tima, Perišić, fantastičnim pogotkom sa preko dvadeset metara.

Slavija poslije ove pobjede zauzima sedmo mjesto sa 39. bodova, a u sljedećem kolu gostuje Gradini iz Srebrenika, koja do sada nije zabilježila ni jednu pobjedu.

SLAVIJA – RURAR PRIJEDOR 3:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Dudić (35, penal), 2:0 Rašević (71), 2:1 Mikić (74, penal), 3:1 Perišić (90).

Stadion: SRC Slavija, Istočno Sarajevo.

Gledalaca: 400.

Sudija: Predrag Stakić (Bijeljina).

Žuti kartoni: Dudo, Mamić, Lemez (Slavija), Kruz, Ramić, Handžić i Mikić (Rudar Prijedor).

SLAVIJA: Tomović, Popović, Rašević, Dudo, Kokot, Perišić, Dudić (od 89. minuta Pušara), Benović (od 68. minuta Berjan), Mamić (od 90. minuta Gigović), Lemez, Aleksić. Trener: Milomir Šešlija.

RUDAR: Bodiroga, Kruz, Kotaran, Savić, Ramić, Mišan (od 85. minuta Mišan), Handžić, Milutinović, Pejić (od 73. minuta Vuković), Jovičić, Mikić. Trener: Vlado Čapljić.