Heo u posljednjoj četvrtini srušio nade Feniksa

0

U prvom kolu Prve lige Republike Srpske u košarci, Heo iz Bileće je ubjedljivo u Palama savladao Feniks rezultatom 53:74 (10:19; 13:15; 17:19; 13:21).

Košarkaši Feniksa nisu imali dovoljno znanja i snage da pariraju odličnoj ekipi iz Bileće, koja je prošle sezone ispala iz Premijer lige BiH. Svi značajniji aspekti igre su bili na strani gostiju, pa je Heo zasluženo upisao prve bodove. Naša ekipa je u drugom dijelu susreta u dva navrata smanjivala razliku na šest poena prednosti, međutim niz grašaka ih je udaljio od preokreta, a iskusna ekipa kakav je Heo, u posljednjoj četvrtini je odigrao sjajno i srušio sve nade domaćina.

Najveću razliku na parketu je napravio skok u napadu i mali broj grešaka igrača iz Bileće. Naša ekipa je u pojedinim trenucima znala da bljesne, pogotovo kada se u drugom poluvremenu probudio Stanišić, ali svi odlični napadi su anulirani sa lošim skokom u odbrani, slabim i sporim kretanjem igrača u odbrani, što je rezultiralo velikim brojem uspješnih pokušaja za tri poena gostiju. Naša ekipa nije bila dovoljno ni koncentrisana, pa su igrači izgubili veliki broj lopti.

Igrač susreta je bio Vuković sa 26 poena, pratili su ga Vukotić 14 i Fimić 13 poena, dok je u našoj ekipi najefikasniji bio Stanišić sa 16 poena. U prvom poluvremenu ekipu je nosio Gordić sa 12 poena, međutim u nastavku se uspavao.

Drugi paljanski prvoligaš ekipa Jahorine, svoju utakmicu igra u nedjelju 11.11.2012. sa ekipom Bratunca.

{yoogallery src=[/images/stories/reportaze/kk-feniks-kk-heo2012/] width=[54] height=[54] title=[KK Feniks – KK Heo] style=[lightbox] effect=[fade] spotlight=[1] prefix=[thumb54_] thumb_cache_dir=[thumbs54] thumb_cache_time=[1440] load_lightbox=[1] thumb=[plain] rel=[lightbox[mygallery]] load_lightbox=[1] resize=[1] order=[asc] count=[50]}