Gradski derbi igračima Feniksa

0

Košarkaši Jahorine poraženi su kao domaćini u gradskom derbiju od košarkaša Feniksa rezultatom 76:95, pa će jedan od najmlađih paljanskih sportskih kolektiva bodove spasa tražiti u narednim utakmicama.

Publika u Palama je gledala na momente uzbudljivu i kvalitetnu utakmicu, iznad košarkaškog kvaliteta koji smo do sada gledali kod ova dva tima. Rezultat na kraju utakmice i razlika, možda nisu dobar pokazatelj situacije na parketu.

Na početku susreta Jahorina je igrala brže i bolje, međutim Feniks pred kraj prvog poluvremena okreće rezultat u svoju korist i na odmor odlazi sa šest poena prednosti. U nastavku utakmice Feniks igra bolje, dobija Tabakovića koji ubacuje četiri trojke, Čubrilovića koji rešeta sa distance gotovo bez greške, Furtulu koji pravi nekoliko dobrih situacija u napadu i odbrani i pobjeda na kraju ne dolazi u pitanje. Kod Feniksa treba istaći da je svoj dan imao Gordić i ubacio 25 poena, međutim njegove akcije i dalje ne dobijaju previše aplauza publike, zbog neshvatljivih solo akcija. Stanišić je ubacio solidnih 18 poena, međutim Jahorina je posebno obratila pažnju na njega u odbrani pa nije bio na svom nivou.

Kod formalnog domaćina, ponovo su solidni bili Vuković i Kovač. Stekao se utisak da Kovač nije imao svoje veče, promašio je puno slobodnih bacanja, a na centarskoj poziciji je u pojedinim trenucima djelovao malo nesigurno. Vučković je postigao 14 poena, Rističević 9, a doprinos je dao i Mandić sa dvije trojke i Milošević sa jednom.

Igrači Jahorine i dalje ne izgledaju uigrano, prave neshvatljive greške u odbrani. Njihova glavna violina, plej Vuković igra na dvojnu registraciju, ne trenira sa ekipom, pa ekipi nedostaje malo više timske taktike i povezanosti. Igrači Feniksa i dalje djeluju kao da mogu mnogo više od ovoga, ali se moraju dobro motivisati i isprovocirati da bi se probudili. Problem i jedne i druge ekipe su što većina igrača preko zimske sezone radi na Jahorini, pa ovim momcima ne treba previše zamjerati.

Igračima Jahorine zaželimo dobre rezultate u nastavku i opstanak u Prvoj ligi, a igračima Feniksa plasman u gornji dio tabele.

{yoogallery src=[/images/stories/reportaze/kk-jahorina-kk-feniks-feb-2013/] width=[54] height=[54] title=[KK Jahorina – KK Feniks] style=[lightbox] effect=[fade] spotlight=[1] prefix=[thumb54_] thumb_cache_dir=[thumbs54] thumb_cache_time=[1440] load_lightbox=[1] thumb=[plain] rel=[lightbox[mygallery]] load_lightbox=[1] resize=[1] order=[asc] count=[50]}