Фудбалери „Жељезничара“ на Грбавици савладали „Романију“

0

Фудбалери „Романије“ данас су гостовали на помоћном терену стадиона Грбавица, те одмјерили снаге с „Жељезничарем“, остваривши пораз резултатом 2:0.

Боље је у утакмицу ушао „Жељезничар“ који је убрзо пријетио након корнера, али бивши фудбалер „Жељезничара“, данас „Романије“, Александар Косорић отклања опасност.

У 11. минуту је Сулејман Крпић шутирао главом, али је лопту послао ван оквира гола, да би потом услиједила и једна прилика за „Романију“. Један фудбалер је шутирао главом, али послао је лопту преко гола.

Средином полувремена су услиједиле нове двије шансе за „Романију“, али голман „Жељезничара“ Ведад Муфтић је остао несавладан.

У 33. минуту велика шанса за Хариса Овчину, али се истакао и голман „Романије“, да би два минута прије одласка на одмор зицер промашио и новајлија „Жељезничара“ Бизмарк Чarls.

Друго полувријеме отворено је великом приликом за Паљане. Един Цоцалић је блокирао ударац гостију, а потом лопта иде преко гола.

У 60. минуту сјајну шансу за сарајевски тим пропушта Овчина, јер је голман „Романије“ чудесно одбранио, а петнаестак минута послије, непрецизно су шутирали Харачић, Мекић и Радовац, али ниједан шут није затресао мрежу.

Ипак, у 79. минуту је Андрија Дрљо центрирао, а Цоцалић главом шаље лопту у мрежу за 1:0.

Четири минута послије Дрљо поново убацује, а Мекић тресе мрежу за 2:0. То се испоставило и коначним резултатом.

Екипи „Романије“, ово је други меч у припремном дијелу. У претходном сусрету, савладали су у Лукавици „Фамос“, резултатом 3:0.