Fis kup Jahorina 2013: Pobjednici u veleslalomu Novakovićeva i Laikert

0

Pobjednici 12. Međunarodnog “Fis kupa Jahorina 2013” u veleslalomu u ženskoj i muškoj kategoriji su Žana Novaković i Igor Laikert, oboje iz BiH. Drugo mjesto u ženskoj kategoriji pripalo je Roni Kiek iz Izraela, a treće Nataliji Papaioanu iz Grčke. Drugo mjesto u muškoj kategoriji pripalo je Svetoslavu Georgievu iz Bugarske, a treće Dardanu Dehariju iz Makedonije.

Najboljima su medalje dodijeljene na ceremoniji proglašenja pobjednika, saopšteno je Srni iz Organizacionog odbora takmičenja.

Početak takmičenja u slalomu zakazan je za sutra u 9.30 časova, a u 14.00 časova predviđena je ceremonija proglašenja pobjednika, nakon čega se takmičenje zatvara.

Međunarodni “Fis kup Jahorina 2013”, na kojem učestvuje oko 80 učesnika iz 15 zemalja koji se takmiče u slalomu i veleslalomu, sinoć je na Jahorini otvorila ministar porodice, omladine i sporta Republike Srpske u ostavci Nada Tešanović.

Organizator međunarodnog kupa je Smučarsko-planinarsko društvo “Jahorina”.

Žene

Rank Bib FIS Code Name Year Nation Run 1 Run 2 Total Time FIS Points
1 1 715123 NOVAKOVIC Zana
1985 BIH 1:10.71 1:07.39 2:18.10 51.63
2 3 285015 KIEK Ronnie
1993 ISR 1:13.84 1:11.35 2:25.19 97.32
3 16 235190 PAPAIOANNOU Natalia
1992 GRE 1:15.07 1:11.37 2:26.44 105.38
4 5 315203 BULATOVIC Ivana
1994 MNE 1:17.40 1:12.13 2:29.53 125.29
5 14 235219 MARAGKOU Areti
1993 GRE 1:18.08 1:12.86 2:30.94 134.38
6 4 285018 BUCHLER Gitit
1993 ISR 1:17.81 1:15.36 2:33.17 148.75
7 8 235133 MAVRIDOU Paraskevi
1990 GRE 1:19.16 1:15.24 2:34.40 156.68
8 7 715160 PEKIC Sara
1996 BIH 1:20.52 1:15.14 2:35.66 164.80
9 6 715163 HODZIC Selma
1996 BIH 1:17.96 1:24.79 2:42.75 210.49
Nisu završili drugu vožnju
15 715152 KUSMUK Kristina
1994 BIH
Nisu završili prvu vožnju
17 315204 OBUCINA Marta
1995 SRB
13 235292 SAMARINOU Maria
1996 GRE
12 285014 HIRSHFELD Yom
1991 ISR
11 715162 GICEVIC Ema
1996 BIH
10 315207 TOMIC Veronika
1994 SRB
9 235110 RALLI Sophia
1988 GRE
2 705433 SIMALCIKOVA Adriana
1996 SVK

Muškarci

Rank Bib FIS Code Name Year Nation Run 1 Run 2 Total Time FIS Points
1 9 710320 LAIKERT Igor
1991 BIH 1:08.72 1:05.40 2:14.12 41.73
2 5 92570 GEORGIEV Svetoslav
1991 BUL 1:08.85 1:06.26 2:15.11 48.30
3 1 750089 DEHARI Dardan
1990 MKD 1:09.25 1:06.37 2:15.62 51.68
4 4 310410 VUKOVIC Andrija
1994 SRB 1:09.57 1:06.08 2:15.65 51.88
5 3 800013 TOLA Erjon
1986 ALB 1:09.48 1:06.21 2:15.69 52.15
6 17 710353 SLJIVIC Marko
1996 BIH 1:10.09 1:06.07 2:16.16 55.27
7 19 92673 NUSHEV Georgi
1995 BUL 1:09.71 1:06.48 2:16.19 55.47
8 13 710311 RUDIC Marko
1990 BIH 1:10.28 1:05.93 2:16.21 55.60
9 10 310426 VUKICEVIC Marko
1992 SRB 1:10.37 1:06.03 2:16.40 56.86
10 16 700859 HROMADA Martin
1992 SVK 1:10.86 1:06.29 2:17.15 61.84
11 12 561280 ZIBELNIK Ziga
1993 SLO 1:11.06 1:06.46 2:17.52 64.29
12 14 230147 SYKARAS Kostas
1984 GRE 1:11.47 1:06.23 2:17.70 65.49
13 6 310415 STANISIC Strahinja
1995 SRB 1:10.86 1:07.17 2:18.03 67.68
14 22 710356 HODZIC Haris
1996 BIH 1:11.11 1:07.54 2:18.65 71.79
15 15 310421 STEVOVIC Marko
1996 SRB 1:11.49 1:07.68 2:19.17 75.24
16 20 240139 KEKESI Marton
1995 HUN 1:11.46 1:07.84 2:19.30 76.10
17 30 240142 SZOLLOS Benjamin
1996 HUN 1:12.36 1:07.98 2:20.34 83.00
18 25 690722 MYTSAK Dmytro
1995 UKR 1:13.06 1:07.73 2:20.79 85.99
19 21 700893 ONDERCANIN Daniel
1994 SVK 1:12.48 1:08.37 2:20.85 86.39
20 24 310403 MINIC Mladen
1993 MNE 1:12.27 1:08.86 2:21.13 88.25
21 23 230353 KARAMANIDIS Chrysostomos
1990 GRE 1:12.89 1:08.71 2:21.60 91.37
22 26 310412 HADZIC Tarik
1994 MNE 1:13.01 1:08.80 2:21.81 92.76
23 27 270055 LYNE Conor
1993 IRE 1:13.76 1:08.26 2:22.02 94.15
24 28 240140 HALMAGYI Zoltan
1995 HUN 1:13.99 1:08.41 2:22.40 96.67
25 31 710352 KLACAR Boris
1996 BIH 1:14.87 1:08.78 2:23.65 104.97
Diskvalifikovan u drugoj vožnji
11 92638 VARBANOV Stoyan
1993 BUL
Diskvalifikovan u prvoj vožnji
8 561320 PANCUR Luka
1995 SLO
Nije startovao u prvoj vožnji
34 460064 GLIGOR Bogdan
1988 ROU
Nisu završili drugu vožnju
18 230609 DELLIOS Michael
1994 GRE
7 561262 LUZAR Matjaz
1992 SLO
Nisu završili prvu vožnju
33 400288 LALIC Darko
1980 NED
32 710355 LEKIC Andrej
1996 BIH
29 230189 BONOU Nikos
1986 GRE
2 750088 RISTEVSKI Antonio
1989 MKD

(www.palelive.com / Srna)

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments