Feniks podiže formu

0

Košarkaši Feniksa su u 10. kolu Prve muške košarkaške lige RS zabilježili pobjedu u Palama nad ekipom Drine iz Zvornika rezultatom 85:79 (22:18; 24:14; 14:24; 25:23).

Naši košarkaši su dobro odigrali prvo poluvrijeme. Sigurnom igrom pred kraj druge četvrtine povećali su prednost na 46:32. Najefikasniji je bio Janjić sa 13 poena.

U nastavku utakmice Feniks pada u igri. Drina brzim napadima i dobrom cirkulacijom lopte cijepa odbranu domaćina, koji je u napadu bezidejan i krajem treće četvrtine vodi sa dva poena prednosti.

Tri minuta prije kraja Feniks se budi. Janjić pogađa za tri poena, Tadić polaže iz kontra napada, Gordić krade jednu loptu i sigurno poentira, Stanišić pogađa sa distance i Feniks vodi sa sedam poena prednosti.

Gosti nespretno kreću u napade. Ponestaje sigurnosti, pa griješe u nekoliko navrata. Na kraju četvrta pobjeda za Feniks, koji ako zažmurimo na treću četvrtinu, polako podiže formu.

{yoogallery src=[/images/stories/reportaze/kk-feniks-kk-drina-dec-2013/] width=[54] height=[54] title=[KK Feniks – KK Drina] style=[lightbox] effect=[fade] spotlight=[1] prefix=[thumb54_] thumb_cache_dir=[thumbs54] thumb_cache_time=[1440] load_lightbox=[1] thumb=[plain] rel=[lightbox[mygallery]] load_lightbox=[1] resize=[1] order=[asc] count=[50]}

KK Feniks – KK Drina 85:79 (22:18; 24:14; 14:24; 25:23)