Feniks nakon drugog produžetka pobijedio Građanski

0

Košarkaši Feniksa su nam ponovo priredili infarkt završnicu! Ove sezone Feniks kod kuće ne može bez velikih uzbuđenja. Tako je bilo i protiv Građanskog iz Bijeljine i pored toga što se činilo da će naši košarkaši upisati laku pobjedu. Na kraju smo vidjeli slavlje domaćina poslije dva produžetka 110:101 (26:18; 17:15; 17:17; 16:26; 15:16; 19:10).

Feniks nas je podsjetio na snažnog diva, kojeg morate dobro isprovocirati da bi počeo igrati. Njima jednostavno laka utakmica i nabijenje razlike nije interesantno. Tako je bilo i protiv Građanskog. Gledali smo uspavanku, lagano poentiranje domaćih igrača i razliku od 16 poena prednosti. Sredinom posljednje četvrtine Feniks popuša, a gosti se primiču na 4 poena zaostatka. Malo buđenje i prednost je ponovo deset poena prednosti na 2 minuta do kraja.

Neshvatljiv pad u igri, nonšalantno ponašanje igrača na parketu je od gotovog umalo napravio veresiju. Šut za pobjedu je promašio Tabaković.

U prvom produžetku se ponovo budi sjajni Vasić, koga su naši igrači dobro zaustavili u prvom dijelu susreta. Podršku mu pruža plej Vasilić, pa gosti odlaze na 5 poena prednosti, dok Feniks izgleda nemoćno. Bude se Milidrag i Furtula i rezultatska klackalica je ponovo na strani domaćina. U završnicu prvog produžetka se ulazi sa jednim poenom prednosti. Stanišić pogađa trojku, međutim Vasilić je ponovo vraća. Naši igrači imaju 24 sekunde za napad i posljednji šut. Nespretno gube loptu i na svu sreću centar gostiju Kovačević ne stiže na vrijeme do koša.

U nastavku zbog pet ličnih izlaze Vasić i Krajišnik, pa je put ka pobjedi domaćih otvoren. Stanišić pogađa tri trojke, od kojih jednu pod faulom na opšte oduševljenje publike. Na kraju zaslužena, peta zaredom pobjeda Feniksa koji se polako probija u gornji dio tabele i podiže formu.

Kod naše ekipe ponovo je sjajan bio Stanišić i postigao 34 poena, pratio ga je Gordić sa 22. Korisni su bili centri Milidrag 19 i Furtula 12, koji je počeo podizati nivo igre. Dobru partiju su pružili Tabaković 11 i Čubrilović 7. U listu strijelaca su se upisali još Jokić 3 i Ninković 2.

Kod gostiju, kao i protiv Jahorine sjajan je bio Vasić 25, pratili su ga Kovačević 19, Vasilić A. 16, Krajišnik 15.

Košarkaši Jahorine su u ovom kolu bili slobodni.

{yoogallery src=[/images/stories/reportaze/kk-feniks-kk-gradjanski-2012/] width=[54] height=[54] title=[KK Feniks – KK Građanski] style=[lightbox] effect=[fade] spotlight=[1] prefix=[thumb54_] thumb_cache_dir=[thumbs54] thumb_cache_time=[1440] load_lightbox=[1] thumb=[plain] rel=[lightbox[mygallery]] load_lightbox=[1] resize=[1] order=[asc] count=[50]}
Facebook galerija

KK Feniks – KK Građanski Bijeljina 110:101 (26:18; 17:15; 17:17; 16:26; 15:16; 19:10)