Danas finalni dan turnira u basketu

0

Sinoć su na turniru u basketu “Pale 2014” odigrane preostale utakmice grupne faze takmičenja, a nakon toga je obavljen žrijeb za 1/8 finala, nakon čega je odigrana i ta faza takmičenja.

Nekoliko stotina gledalaca je gledalo uzbudljive basket utakmice i kod njih preovladava utisak da je turnir u basketu ove godine okupio možda i najkvalitetnije ekipe do sada, te da je organizacija turnira odlična.

Košarkaši su zaista pokazali sportski karakter i veliko poštovanje protivnika pa takmičenje prolazi bez ikakvih incidenata, čemu pridonose i sudije Savo Ćosović i Darko Stanić.

Sinoć su u 1/8 finala ispali neki od favorita turnira kao što su Efekt Zdravlja, Restoran Bolji Zivot, Sokolac i Crni Gruja i njih nažalost nećemo gledati u nastavku.

Veče je obilježila ekipa “Jahorina” koja je izbacila favorizovanu ekipu “Efekt zdravlja” rezultatom 14:8, a od 14 poena “Jahorine”, 13 poena je ubacio Bojan Milošević (od čega 5 trojki).

Danas se počinje sa polufinalima djevojaka od 17:00, a nakon finalne utakmice je planiran koncert.

Rezultati: (04.07.)

Grupa “A”
“The Peak” – “Stanica”  15:13
“Efekt Zdravlja” – “Naše je prošlo” 14:12

Grupa “B”
“Restoran Bolji Život” – “Kalovita” 15:10
“Crni Gruja” – “Joks” 14:12

Grupa “C”
“Caffe picerija Aquarius” – “Caffe picerija Tema” 15:7
“Rogatica” – “Jahorina”  13:12

Grupa “D”
“Apoteka Rp” – “Star Team” 13:12
“Golden Hands” – “Stolarija Podromanija” 15:13 produžeci

Grupa “E”
“Klub RC” – “Sajber” 9:8

Utakmice 1/8 finala:

RC – Crni Guja 14:12

RC: Nemanja Ponjević, Miloš Vukašinović, Nemanja Pandurević
Crni Guja: Srđan Jokić, Dragan Kojić – Keba, Saša Kujundžić

Restoran Bolji Život –  Kaffe Life 9:13

Restoran Bolji Život: Đorđe Nosović, Aleksandar Kuljić, Miloš Fimić
Kaffe Life: Gordan Janjić, Risto Mišković, Željko Tadić

Golden Hands – Sokolac 15:13

Golden Hands: Miroslav Kovač, Darko Rističević, Igor Ikonić
Sokolac: Mirko Planinčić, Mladen Mijatović, Nemanja Pečenica

XXX – Stolarija Podromanija 15:8

XXX: Feđa Vuleta, Damir Palata, Faruk Kalamujić
Stolarija Podromanija: Miloš Erić, Ranko Bartula, Dejan Radović

Efekt Zdravlje – Jahorina 8:14

Efekt zdravlje: Marinko Perović, Eldin Čamdžić, Edis Fočo
Jahorina: Bojan Milošević, Bojan Karišik, Dejan Čeremidžić

Kaffe Picerija Aquarius – Aparthotel Vučko 8:14

Kaffe Picerija Aquarius: Marko Lazarević, Saša Baričanin, Stefan Radović

Aparthhotel Vučko: Nikola Ninković, Marko Kokotović, Vladimir Lakić

Naše je prošlo – Okupator 9:11 produžeci

Naše je prošlo: Dejan Vučković, Srđan Vučković, Nikola Ašanin

Okupator: Aleksandar Ašanin, Nedeljko Pejić, Darko Damjanović

Rogatica – Stanica 15:6

Rogatica: Bojan Puhalac, Nemanja Okiljević, Stefan Okiljević

Stanica: Dušan Nikolić, Mladen Pavlović, Miloš Tadić

Raspored: (finalni dan)

Djevojke :
polufinale
17:00  “Iz principa” – “The Blue”
17:20  “Žkk Igman” – “Play with love”

17:40  Trojke – kvalifikacije ( I Grupa)

Muškarci :
četvrtifinale
18:10 “Rc klub” – “Golden Hands”
18:30 “Caffe Life” – “XXX”
18:50 “KK Rogatica” – “Okupatori”
19:10 “Jahorina” – “Aparthotel Vučko”

19:30 Trojke – kvalifikacije (II Grupa)
20:00 polufinale ½
20:20 polufinale ½
20:40 Utakmica Veterana
20:55 Zakucavanje finale
21:10 Trojke Finale
21:30 Djevojke Finale
21:50 Muskarci Finale
22:10 Dodjela nagrada i Koncert

Vezano:

Turnir u basketu: Večeras prve utakmice 1/8 finala

Na Koranu počeo turnir u basketu

Počinje Turnir u uličnom basketu “Pale 2014”

(www.palelive.com)

Autor:

Čedo Matović je rođen u selu Previla, opština Foča. Penzioner, veliki zaljubljenik u sport i prirodu i najstariji “border” na Palama.


Pretplatite se
Obavijesti me o
0 Komentara
Inline Feedbacks
View all comments