У оквиру 13. кола Прве лиге Републике Српске, фудбалери „Романије“ данас на свом терену пред око 150. гледалаца у дербију зачеља савладали су екипу „Омарске“ резултатом 4:2 (1:2).

Била је то садржајна и лијепа фудбалска представа гдје је виђено и шест погодака, а Паљани су до важне побједе у борби за опстанак дошли послије преокрета и са играчем мање.

Домаћини су одлично отворили меч, голом Борислава Цицовића у 17. минуту стекли су предност 1:0. Само за два минута, у финишу првог полувремена, поготцима Огњена Јаћимовића у 39. и Николе Капоње у 41. гости праве преокрет и на одмор одлазе са предношћу 1:2.

У наставку слиједе нова узбуђења. У 48. минуту капитен домаћина, голман Младен Лучић интервенисао је ван шеснаестерца и добио је црвени картон. Најбољи стријелац екипе Богдан Симанић стао је на „врата“ и са играчем мање „Романија“ прави преокрет. Огњен Радовић у 67. минуту враћа меч на почетак, Марко Вуковић погађа у 73. за преокрет, а побједу у судијској надокнади потврдио је Марко Благојевић. Тако су пулени тренера Милана Гутовић дошли до своје четврте првенствене побједе.

„Романија“ је играла у саставу: капитен Mладен Лучић, Mилош Короман, Страхиња Чворо, Страхиња Пекић, Лазар Бабић (45. од Mарко Радосављевић), Богдан Симанић, Борислав Цицовић, Mилутин Торбица, Огњен Радовић (од 85. Mарко Благојевић), Андреј Цвјетановић (од 45. Mарко Вуковић), Mузафер Ивковић.
.
У протоколу су били: Дејан Ђерић, Mилан Тробок, Mихајло Игњић, Никола Комленовић.

Послије одиграних 13 кола. фудбалери „Романије“ налазе се на 16. мјесту лигашке табеле са 12 бодова, колико је освојио и петнаестопласирани „Борац“ из Козарске Дубице.

У наредном колу Паљани ће у Фочи снагу одмјерити са фудбалерима „Сутјеске“.