Četvrta pobjeda Feniksa zaredom

0

Košarkaši Feniksa su u okviru 9. kola Prve lige RS u košarci slavili u Ugljeviku protiv Rudara rezultatom 68:81 (15:24, 18:17, 26:18, 9:20).

Iako oslabljeni neigranjem prvog plejmejkera Tabakovića i centra Milidraga košarkaši Feniksa su sigurnom igrom savladali ekipu Rudara. Feniks je u startu počeo dobro. Početkom druge četvrtine stekli su prednost od 14 poena.Na odmor se otišlo sa osam poena prednosti.

U trećoj četvrtini Rudar se potpuno vratio u igru i prvi put poveo 57:55 u 29. minuti, međutim naši košarkaši odličnom igrom u posljednjoj četvrtini serijom od 2:18 slamaju otpor protivnika i mirno privode utakmicu kraju.

Trener Kuljanin je dao šansu svim igračima. U ekipi Feniksa odličnu igru pružio je Furtula sa 18 poena i 14 skokova, odlično je odigrao i mladi Nikolić koji je postigao 9 poena i odlično zamjenio plejmejkera Tabakovića. Stanišić je ubacio 19 poena, 3 trojke u posljednjoj četvrtini, Gordić 18, Čubrilović 10, Jokić 4 i Slijepčević 3 poena.

Ekipa Feniksa u nedjelju igra u Palama protiv favorizovane ekipe Građanskog, Jahorina u četvrtak gostuje u Gacku.