Borac savladao Slaviju u Lukavici

0

Fudbaleri Slavije poraženi su u srpskom derbiju 18. kola Premijer lige BiH od ekipe Borca rezultatom 1:2, mada je po svemu pokazanom realan ishod bio podjela bodova.
Početak susreta pripao je gostima. Iz svega dva udarca u okvir gola Banjalučani su postigli dva pogotka.Već u šestoj minuti najbolji strijelac Borca Joco Stokić sjajno šutira sa 20-tak metara i pogađa mrežu Ratka Dujkovića, koji je stajao ukopan na gol liniji. Pet minuta kasnije na semaforu je pisalo 0:2. Još jedan prelijep pogodak djelo je Darka Maletića, koji je sa nekih 16 metara sa desne strane pogodio suprotan ugao Slavijinog gola. Nastavak susreta pripao je domaćoj ekipi. Dvije dobre prilike imao je Ivan Mamić. Prvo je u 20. minuti Zoran Kokot sjajno ubacio iz kornera, ali Mamić se ne snalazi najbolje na drugoj stativi. Isti igrač u 25. minuti traljavo šutira sa ivice šesnaesterca, te njegov udarac odlazi daleko od gola Asmira Avdukića.

Igrala se 53. minuta kada je Edin Dudo sjajnom loptom pronašao Zorana Kokota koji sa osam metara matira nemoćnog Avdukića, za Slavijin povratak u utakmicu. Popularni „sokolovi“ u 62. minuti postižu i drugi pogodak preko rezerviste Igora Radovanovića, ali pomoćni sudija Dario Tepavčević signalizira nedozvoljenu poziciju. Isti igrač u 71. minuti šutira iz slobodnog udarca sa nekih 18 metara, ali lopta odlazi zamalo pored gola. Do kraja susreta Dudo, Radovanović i Kokot su pokušavali u više navrata, ali odbrana gostujuće ekipe bila je na visini zadatka, te nije došlo do promjene rezultata.

Na početak drugog poluvremena stigla je i grupa od 100 navijača iz Banjaluke da podrže svoju ekipu. Ovom pobjedom Borac je trasirao sebi put za izlazak na evropsku scenu, dok je Slavija sve dalje od zacrtanog cilja sa početka sezone.

FK SLAVIJA – FK BORAC 1:2 (0:2)

Strijelci: 0:1 Stokić (6), 0:2 Maletić (11), 1:2 Kokot (53).
Stadion: SRC Slavija, Istočno Sarajevo.