Bod za Slaviju u Gebeli

0

Fudbaleri Slavije osvojili su važan bod na gostovanju u Gabeli, pošto su s domaćim GOŠK-om odigrali bez pogodaka, 0:0.

U prvom djelu utakmice igra je bila izjednačena uz nekoliko poluprilika na obje strane. Najbliži postizanju pogotka u domaćoj ekipi bili su Bekić i Jusufović, dok s druge strane Kokot, Fazlagić i Vidić nisu imali dovoljno sreće. „Sokolovi“ su imali najbolju priliku u 38. minuti kada Zoran Kokot pronalazi usamljenog Raševića, a ovaj s osam metara šalje loptu visoko preko gola. Domaći su uzvratili tri minute prije kraja, ali se Milinković najbolje ne snalazi ispred gola Ratka Dujkovića.

Slavija je u nastavku igre imala terensku inicijativu i držala konce igre u svojim rukama, ali nije uspjela postići pogodak. Kokot je u 53. minuti pokušao iz slobodnog udarca, ali se golman Soldo našao na pravom mjestu. Dvije minute kasnije, raspoloženi za igru Lazar Vidić sjajno prolazi dvojicu odbrambenih igrača, ali domaći golman zaustavlja njegov udarac. Do kraja utakmice bilo je nekoliko poluprilika i na jednoj i na drugoj strani, ali bez promjene rezultata.

Izabranici Vlada Čapljića mogu da žale za propuštenim prilikama, mada su osvojenim bodom zauzeli četvrtu poziciju na tabeli ispred Leotara, protiv koga igraju u srijedu šesnaestinu Kupa BiH.

SOKOLOVI
Lukavičani su imali podršku od oko 30 „sokolova“ koji su doputovali u Gabelu da bodre svoj tim. Prema nezvaničnim informacijama navijači Zrinjskog, popularni „ultrasi“ napali su navijače Slavije i zapalili autobus u kojem su se vraćali za Lukavicu. Nezvanično saznajemo da ima i povrijeđenih.

GOŠK – SLAVIJA 0:0

Stadion: GOŠK u Gabeli. Gledalaca: 400. Sudija: Eldis Prošić (Cazin). Žuti kartoni: Bošnjak, Kojić, Bekić (GOŠK); Fazlagić (Slavija).