Blagojević i Pandurević upisali tri boda

0

Fudbaleri Romanije su u 15. kolu imali mnogo sreće. Zahvaljujući penalu iz 12. minuta i sigurnim izvođenjem Nikole Blagojevića savladali su Željeznicu rezultatom 1:0.

Loša igra našeg tima nema opravdanja. Teren SC Vlajko Petrović je težak za igru i na njemu sve ekipe pružaju mnogo lošije partije. Međutim Željeznica je u nedjelju pokidala konce igre Romanije, koja nije imala energije da pokaže zube gruboj i nekorektnoj igri gostiju. Naši fudbaleri su prihvatili igru bez ideje, planiranja i strpljenja, pa su dugim loptama i besmislenim ispucavanjima „ubili“ fudbal. Vezni red je u potpunosti zatajio i napravio puno netačnih pasova. Tek na momente se isticao Nikola Blagojević koji je zaslužio epitet igrača utakmice. Nekoliko poluprilika koje su završile pored gola, su bile sve što je naš tim izgradio, a Blagojević pokušao realizovati. Romanija je na golu imala raspoloženog Pandurevića.

Ponašanje gostiju na terenu i van njega je posebna priča, za fudbalske anale Republike Srpske. Ekipa iz Trnova je svojim ponašanjem, gestovima, psovkama, pritiscima na sudiju, grubim startovima, odvela utakmicu u sivilo. Ovakvo ponašanje i organizovanje ekipa je u najmanju ruku protiv fudbala, a dobro je poznato da na ovakve ispade i ponašanja već dugo vremena oči zatvaraju Područni savez Sarajevsko-romanijske regije i sve druge, slične ili više instance. Ne samo da je ubijen fudbal, već i sve drugo što živi i kreće se oko njega. Već dugo vremena opštine koje daju klubove za Regionalnu ligu grupa Jug ne ratuju, davno su ovi prostori oslobođeni, a malo novca koji se uplaćuje u kasu saveza i na račun sudija je veći gubitak nego dobitak u ovakvim uslovima.

Odlični sudija Lazarević je pokazao sedam kartona, od kojih dva domaćim i pet gostujućim igračima. Dosudio je penal za Romaniju u 12. minutu nakon igre rukom Vukovića na prvoj stativi. U 31. minutu dosuđen je penal zbog povlačenja sa leđa za goste. Stativa je bila saveznik Pandurevića, nakon šuta Bjelice. Pandurević je sa dvije sjajne intervencije na početku drugog poluvremena sačuvao gol i tri boda Romaniji, koja ovu utakmicu treba što prije zaboraviti.

U naredom kolu, Romanija u derbiju dočekuje Velež, a mlaka i bezvoljna igra se ne bi smjela ponoviti.

{yoogallery src=[/images/stories/reportaze/fk-romanija-fk-zeljeznica-april-2013/] width=[54] height=[54] title=[FK Romanija – FK Željeznica 1:1] style=[lightbox] effect=[fade] spotlight=[1] prefix=[thumb54_] thumb_cache_dir=[thumbs54] thumb_cache_time=[1440] load_lightbox=[1] thumb=[plain] rel=[lightbox[mygallery]] load_lightbox=[1] resize=[1] order=[asc] count=[50]}