Biatlon: Slušali smo himne Slovenije i Austrije

0

Fridrih Pinter iz Austrije pobjednik je u muškoj konkurenciji biatlon trke koja je danas održana na ski-kompleksu “Dvorišta“ na Jahorini, u okviru 51. Svjetskog vojnog prvenstva u skijanju, dok je najbolja u ženskoj konkurenciji bila Teja Gregorin iz Slovenije. Drugoplasirani u muškoj konkurenciji na ovoj trci dugoj 10 kilometara je Norvežanin Frode Andersen, a trećeplasirani Indrek Tobreluts iz Estonije.

Drugo mjesto u ženskoj konkurenciji na stazi dugoj 7,5 kilometara osvojila je Karoline Horchler iz Njemačke, dok je Norvežanka Jori Morkve zauzela treće mjesto.

Reprezentativka Bih Tanja Karišik osvojila je 33. mjesto, dok je u muškoj konkurenciji Stefan Lopatić bio 44-ti.
Za reprezentaciju BiH u ženskoj konkurenciji u biatlonu nastupila je Tanja Karišik, a u muškoj Miro Ćosić, Nemanja Košarac, Stefan Lopatić i Mladen Starčević.

U toku 51. Svjetskog vojnog prvenstva u skijanju održana su takmičenja kros kontrija na Velikom polju na Igmanu, te veleslaom na Bjelašnici.

Tehnički organizatori takmičenja su ski klubovi „Romanija“, „Bjelašnica“ i „Igman“.