Учесници тематске конференције секретара општинских и градских организација Црвеног крста, одржане на Јахорини, сагласили су се да је континуирана размјена искустава, као и систематско унапређење знања и вјештина, од суштинског значаја за ефикасан и уједначен рад цјелокупне структуре.
Генерални секретар Црвеног крста Републике Српске Рајко Лазић изјавио је Срни да је покренута иницијатива да наредне тематске конференције буду редован и обавезан облик рада, уз јасно дефинисану периодичност, тематске области и обавезу преношења закључака на локални ниво.
„Истакнута је потреба за интензивирањем комуникације између стручне службе Црвеног крста Републике Српске и локалних организација како би се обезбиједили правовремена размјена информација, боље препознавање изазова на терену и квалитетнија подршка“, навео је Лазић.
Према његовим ријечима, конференција је указала на потребу развоја нових алата и механизама који ће допринијети бржој и поузданијој комуникацији, јачању капацитета, унапређењу заједничког планирања и развоју модела за прикупљање средстава уз коришћење постојећих ресурса и дигиталних рјешења.
Лазић истиче да су учесници нагласили и потребу за јаснијим и уједначенијим процедурама, благовременим тумачењем нормативних аката, већим укључивањем локалних организација у развој процеса, одговорним избором представника, као и постепеним увођењем дигитализације у свакодневни рад.

Он је навео да је закључено да ће реализација предложених иницијатива допринијети јачању укупног система Црвеног крста Републике Српске, његовој ефикасности, видљивости и способности да одговори на потребе заједнице.
Лазић је поручио да Црвени крст Републике Српске наставља да оваквим активностима систематски унапређује свој рад и јача улогу у друштву, у складу са својим хуманитарним мандатом.
Црвени крст Републике Српске организовао је у сриједу и четвртак, 24. и 25. јуна, на Јахорини тематску конференцију секретара општинских и градских организација која је окупила више од 30 представника из координационих одбора Црвеног крста Републике Српске.

Конференција је била посвећена разматрању кључних питања значајних за функционисање и даљи развој структуре Црвеног крста Републике Српске, са посебним акцентом на размјену искустава, унапређење комуникације и јачање координације на свим нивоима организовања.
(www.palelive.com / Срна)









