Дом за старија лица „Хан Пијесак“ званично почиње са радом 1. априла.
Према ријечима Иване Максимовић вршиоца дужности директора, Дом ће располагати капацитетом од 28 кревета, који је опремљен по модерним и организован по највишим стандардима у којем ће на услузи бити стручно и професионално особље.
„Предност ове установе је близина Дома здравља што корисницима обезбијеђује додатну сигурност! У понуди је највише двокреветних, али има и неколико једнокревених као и трокреветних соба“, истиче Максимовић.
Максимовићева је нагласила да ће посвећеност сваком кориснику бити максимална, те да ће сама атмосфера бити породична што је и циљ ове установе.
Општина Хан Пијесак проглашена је 2023. године за ваздушу бању, што значи здраво окружење, чист ваздух, боравак у природи, шетњу али и уживање у дворишту у кругу Дома.
Објекат као и цјелокупно особље испуњавају све прописе и стандарде Министарства за здравље и социјалну заштиту Републике Српске. Оснивач и власник Дома је општина, која је за опремање и адаптацију издвојила 800.000 КМ.
(www.palelive.com)












