Изложба „Век и по српске школе глуме“

0

Кинотека Републике Српске, у сарадњи са Факултетом драмских уметности у Београду, организује изложбу „Век и по српске школе глуме“, чије је свечано отварање заказано за 27. новембар 2025. године у 19.00 часова, у холу Економског факултета Пале Универзитета у Источном Сарајеву.

Ова репрезентативна поставка обухвата 150 година развоја и трансформације српског глумишта, представљене кроз фотографије најзначајнијих имена, личне предмете и архивску документацију која свједочи о континуитету, традицији и утицају српске школе глуме на просторима бивше Југославије и шире.

На отварању изложбе специјални гости Кинотеке РС биће Саша Саиловић, Павле Лазић и Жељко Митровић, који ће публици говорити о значају очувања глумачког насљеђа и историјском развоју глумачке умјетности.

Изложба је отворена за све заинтересоване посјетиоце, а организатори позивају грађане, студенте и љубитеље умјетности да присуствују догађају који на јединствен начин одаје почаст глумачким великанима и школи која је обликовала многе генерације умјетника.

Поставка ће бити изложена у холу Економског факултета Пале наредних петнаест дана, а улаз је слободан.

( www.palelive.com )

Нeма објава за приказати

Претплати се
Обавести о
0 Коментара
Уграђене повратне информације
Погледај све коментаре