
ИСТОЧНО САРАЈЕВО – Амбасадор Руске Федерације у БиХ Игор Калабухов захвалио је градоначелнику Источног Сарајева Љубиши Ћосићу за лично учешће и напоре у вези са постављањем бисте истакнутом руском дипломати Виталију Чуркину у овом граду.
Некадашњем руском дипломати Виталију Чуркину подигнута је биста у знак захвалности што је као представник Русије у УН уложио вето на британску резолуцију о Сребреници и тиме спријечио неправедно жигосање српског народа као геноцидног.
Калабухов је навео да је постављање спомен-бисте и церемонија свечаног откривања још једна потврда дугогодишње и конструктивне сарадње Амбасаде Руске Федерације и Градске управе Источно Сарајево.
Калабухов је Ћосићу пожелио успјех у развоју побратимских веза са руским градовима, као и лични успјех у његовом одговорном раду, саопштено је из Градске управе Источно Сарајево.
У одговору, Ћосић је навео да је чување сјећања на Чуркина, као и схватање значаја пресудне улоге Руске Федерације у заштити интереса српског народа у свијету, важан задатак грађана Источног Сарајева.
„Ових дана обиљежавамо годишњицу потписивања Споразума о сарадњи и братимљењу Источног Сарајева и руског града Краснодарa. У претходних годину дана у нашем граду смо угостили руске умјетнике, средњошколце и младе спортисте. На овај начин настављамо да спајамо наше народе кроз сарадњу у областима образовања, културе и спорта“, истакао је Ћосић.
Он је изразио наду да ће ови односи у будућности напредовати на обострано задовољство, те поручио да ће руски народ у Источном Сарајеву увијек имати искрене пријатеље.
(www.palelive.com / Срна)