Tanja Karišik Košarac sa Pala pobjednik je u ženskoj seniorskoj, a Stefan Lopatić u muškoj konkurenciji na Prvom ski-roler kupu, održanom večeras na Palama.

U kategoriji starijih pionira, koji su trčali jedan krug po kilometar, pobijedili su Miloš Stević i Sara Plakalović, te kod mlađih pionira Boris Stanojević i Lara Škipina.

Načelnik opštine Pale Boško Jugović rekao je novinarima da je u saradnji sa smučarskim klubom “Romanija” Pale organizovana ova trka, koja je okupila takmičare iz okruženja, Srbije i Sarajeva.

Jugović je istakao da je ova manifestacija uveličala Gospojinske svečanosti i izrazio nadu da će od slijedeće godine biti masovnija, kao i da će postati tradicija.

Pobjednik trke u kategoriji seniorki Tanja Karišik Košarac zahvalila je načelniku opštine koji je podržao ideju trke, kao i organizatorima koji su doprinijeli da trka bude na vrhunskom nivou.

Ona je rekla da je zadovoljna konkurencijom i da je jako srećna zbog pobjede, dodajući da slijedeće godine očekuje još bolju trku sa više međunarodnih takmičara.

Stefan Lopatić iz Smučarskog kluba “Romanija” Pale zahvalio je građanima koji su došli da podrže takmičare, te izrazio nadu da će ovo takmičenje biti masovnije u budućnosti.

Organizator trke i predsjednik Smučarskog kluba “Romanija” Miro Đukić naglasio je da je sve proteklo u najboljem redu i da će se truditi da organizuju sljedeće godine Fis-trku.

Đukić je rekao da je bilo ukupno 58 takmičara iz Republike Srpske, Federacije BiH i Srbije.

Među učesnicima su bili seniori, seniorke, stariji omladinci, juniorke, mlađi omladinci, kao i takmičari iz pionirske kategorije.

(www.palelive.com / Srna)

 

Plasman:

Seniori (2x1km)

  1. Lopatić Stefan
  2. Milosavljević Miloš
  3. Škipina Ognjen

Seniorke (2x1km)

  1. Tanja Karišik
  2. Kusmuk Sanja
  3. Košarac Dejana

Stariji omladinci (2x1km)

  1. Stanojević Marko
  2. Škipina Mihajlo
  3. Vrećo Luka

Juniorke (2x1km)

  1. Anja Ilić
  2. Bogdanović Katarina
  3. Mumović Sara

Mlađi omladinci (2x1km)

  1. Vuković Aleksa
  2. Santrač Đorđe
  3. Gavrilović Nikola

Juniorke (2x1km)

  1. Vojnović Anastasija
  2. Hašimović Džejlana
  3. Lopatić Dajana

Stariji pioniri (1x1km)

  1. Stević Miloš
  2. Jokić Marko
  3. Klačar Aleksandar

Starije pionirke

  1. Plakalović Sara
  2. Ćosović Ana
  3. Žunić Aleksandra

Mlađi pioniri

  1. Stanojević Boris
  2. Jovanović Novica
  3. Klačar Petar

Mlađe pionirke

  1. Škipina Lara
  2. Jažić Meliha
  3. Jovanović Anđela
    3. Šišković Anđelina

(www.palelive.com)

Postavi komentar

Komentarišite prvi!

avatar