Završen jedan od najmasovnijih turnira u Evropi

0
544

Na Jahorini je od 24. do 27. avgusta održan “Piksi kup” – najmasovniji fudbalski turnir na ovim prostorima. Na turniru je nastupilo oko 200 fudbalskih ekipa i škola fudbala iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, Crne Gore, Makedonije i BiH koje su se nadmetale u deset starosnih kategorija.

Turnir se igrao na fudbalskom terenu pored hotela Bistrica na Jahorini i u Sportskom centru “Olimp” na Palama.

Publika je imala priliku vidjeti mnogo zanimljivih utakmica, a izdvojili su se i sjajni talenti koji će sigurno biti budućnost našeg fudbala.

Promoteri ovogodišnjeg turnira su bili bivši fudbaler “Crvene zvezde” Vinko Marinović, proslavljeni fudbaler bivše Jugoslavije Mirsad Fazlagić i kapiten reprezentacije BiH do 17 godina Andrej Đokanović.

Pored čuvenog “Gotija kupa” koji se igra u Švedskoj, turnir na Jahorini je najmasovniji fudbalski turnir u Evropi.

Organizator turnira je bila škola fudbala “Piksi” Pale, a generalni pokrovitelji grad Istočno Sarajevo, opština Pale i Olimpijski centar “Jahorina”.

Uspjesi:

2001. godište:
1. Sokolac; 2. Omladinac (Banjaluka); 3. ŠF Piksi (Pale)
Najbolji igrač: Bane Simić (Sokolac); Najbolji golman: Đorđe Đerić (Sokolac); Najbolji strijelac: Mitar Todović (Omladinac)

2002. godište:
1. FK Lola (Batajnica); 2. Bajina Bašta; 3. ŠF Olimp (Pale)
Najbolji igrač: Dragojević Miroslav (Batajnica); Najbolji golman: Nemanja Šarac (Olimp);
Najbolji strijelac: Ratko Lazarević (Bajina Bašta)

2003. godište:
1. FK Kosmet (Leposavić); 2. Futog; 3. Proleter (Teslić)
Najbolji igrač: Uroš Mićović(Kosmet); Najbolji golman: Vanja Malackov (Futog);
Najbolji strijelac: Dejan Radosavkić (Kosmet)

2004. godište:
1. Futog; 2. ŠF Bubamara (Kiseljak); 3. Zvijezda (Velika Kladuša)
Najbolji igrač: Aleksa Gogić (Futog); Najbolji golman: Enis Bajramović (Zvijezda);
Najbolji strijelac: Glorija Slišković (Bubamara)

2005. godište:
1. OFK Vlada Dimitrijević (Raška); 2. Radnički (Šid); 3. Zenit (Bijeljina)
Najbolji igrač: Daris Karišik (OFK Vlada Dimitrijević); Najbolji golman: Lazar Bugarski
(Radnički); Najbolji strijelac: Stefan Vidaković (Zenit)

2006. godište:
1. Reprezentacija Podgorice; 2. ŠF Olimp (Pale); 3. Sloboda(Tuzla)
Najbolji igrač: Nemanja Debeljević (Reprezentacija Podgorice); Najbolji golman: Muhamed Smajić (Sloboda); Najbolji strijelac: Ognjen Arbinja (Olimp)

2007. godište:
1. OFK Vlada Dimitrijević (Raška); 2. ŠF Šampion (Niš); 3. Mladost Farma prom (Banjaluka)
Najbolji igrač: Andrija Maksimović (OFK Vlada Dimitrijević); Najbolji golman: Milovan
Mitić (Šampion); Najbolji strijelac: Luka Knežević (Mladost Farma prom)

2008. godište 5+1
1. Sokolac; 2. Tempo (I. Sarajevo); 3. Vrbanjuša (Sarajevo)
Najbolji igrač: Aleksa Trapara (Tempo); 2. Najbolji golman: Slobodan Ponjarac (Sokolac); Najbolji strijelac: Nikola Radić (Sokolac)

2008. godište 7+1
1. ŠF Šampion (Bijeljina); 2.Vojvodina (Stara Pazova); 3. BSK (Banjaluka)
Najbolji igrač: Una Rankić (Šampion); Najbolji golman: Simon Račić (BSK); Najbolji
strijelac: Lazar Vukajlović (Vojvodina)

2009. godište:
1. Zenit (Bijeljina); 2. ŠF Nove nade (Sarajevo); 3. Zrinjski (Mostar)
Najbolji igrač: Sergej Simeunović (Zenit); Najbolji golman: Aldin Nikšić (Nove nade); Najbolji strijelac: Viktor Jovanović (Zenit)

2010. godište:
1. Tempo (Beograd); 2. Zenit (Bijeljina); 3. Vojvodina (Stara Pazova)
Najbolji igrač: Nemanja Milosavljević (Tempo); Najbolji golman: Vuk Turković (Vojvodina); Najbolji strijelac: Slavko Kojić (Zenit)

(www.palelive.com)

Postavi komentar

Komentarišite prvi!

avatar