Vrlo dobar nastup Rudića u veleslalomu u Sočiju

0

Juče je na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju vožena muška trka veleslaloma u kojoj su nastupili Marko Rudić i Igor Lajkert.

Marko Rudić je startovao 75. i trku završio 49. sa vremenom 2:59.95 što je +14.66 zaostatka za pobjednikom Amerikancem Tedom Ligetiom sa vremenom 2:45.29. Nažalost Lajkert nije uspio završiti prvu vožnju.

Rudić je prvu trku završio 53. za zaostatkom od +8.47 sekundi od 109 takmičara koliko je startovalo. Kao i Žana, Rudić je popravio rezultat u drugoj vožnji za više od jednu sekundu (+7.21) i probio se na 49. poziciju.

Rudić i Lajkert će nastupati i u slalomu koji je na programu u subotu 22. februara. Slalom je Rudićeva jača disciplina pa ćemo navijati za još bolji plasman.