Velež slavio u Lukavici

0

Fudbaleri Slavije poraženi su od Veleža 0:1 golom rezerviste Hajdarevića u 92. minutu.

Prvo poluvrijeme završeno je bez golova iako je Slavija imala terensku inicijativu. Todorović je zaprijetio već u 1. minutu, ali njegov šut sa osamnaest metara nije bio dovoljno snažan i precizan da iznenadi Bandovića. Domaći su imali odličnu šansu u 22. minutu kada je Rašević centrirao s desne strane, ali je udarac Todorovića glavom sa šest metara završio van okvira gola.

Prvu priliku u nastavku imali su gosti iz kontranapada kada je Jugo sa nekih četrnaest metara šutirao pored lijeve stative Dujkovićevog gola. Aplauze domaće publike izmamio je Radovanović u 57. minutu kada je gađao donji desni ugao, a Bandović paradom izbacio loptu van terena. U 79. minutu Karamatić je topovski šutirao, ali iznad gostujućeg gola. Bešlija je u 86. minutu imao priliku da riješi utakmicu, ali je Bandović na vrijeme istrčao i sačuvao mrežu. Dva minuta kasnije Krmar je izveo slobodan udarac iskosa s lijeve strane, a Radovanović pogodio prečku. U sudijskoj nadoknadi i jeku domaćih napada Lackanović je poklonio loptu protivničim igračima što je Hajdarević kaznio pogotkom za pobjedu Veleža.

SLAVIJA – VELEŽ 0:1 (0:0)

Strijelac: 0:1 Hajdarević (92), stadion: SRC Slavija, gledalaca: 700, sudija: Ognjen Valjić (Banja Luka), pomoćnici: Zikret Kuljaninović (Banovići), Jasmin Smajić (Tuzla), delegat: Vitomir Šilić (Sarajevo), žuti kartoni: Karamatić (Slavija), Hiroš, Kodro, Lakičević, Hajdarević (Velež).

SLAVIJA: Dujković, Popović, Radovanović, Lackanović, Benović (od 68. Krmar), Simić (od 46. Bešlija), Osman, Todorović (od 59. Perišić), Rašević, Karamatić, Vidić. Trener: Milan Gutović.

VELEŽ: Bandović, Kajtaz, Mahinić, Hebibović, Lakičević, Zvonić, Kodro, Jugo, Pehlić (od 70. Hajdarević), Hiroš (od 77. Handžić), Brković. Trener. Mirza Varešanović.

1 Željezničar Sarajevo 17 13 2 2 39:10 29 41
2 Široki Brijeg 17 10 5 2 26:8 18 35
3 FK Sarajevo 17 10 2 5 29:16 13 32
4 Borac Banja Luka 17 10 2 5 26:16 10 32
5 Zrinjski Mostar 17 8 7 2 29:18 11 31
6 Olimpik Sarajevo 17 8 3 6 22:15 7 27