Loše vrijeme nije spriječilo održavanje tradicionalnog turnira u uličnom basketu 3 na 3 “Streetball Pale 2018”.

U petak su u Sportskoj dvorani “Peki” odigrane utakmice u grupama u konkurenciji djevojaka u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji, te četvrtfinalne i polufinalne utakmice juniora.

Organizatori očekuju da će ih danas vrijeme poslužiti pa se turnir ponovo vraća na “beton” i već od 13.30 časova počinje borba za osvajanje turnira. Djevojke će igrati polufinale, seniori kreću sa osminom finala. Kraj takmičarskog dana će nam donijeti nove osvajače turnira u sve tri kategorije, te pobjednike u šutiranju trojki i zakucavanjima.

Nakon dodjele nagrada, na terenima Studentskog centra će tradicionalno biti održana žurka.

Turnir se igra pod zaštitnim znakom FIBA tri na tri, a epitet međunarodni nosi jer će se basketaši iz regiona boriti za novčanu nagradu od 1.000 evra i pravo učešća na Čelendžeru u Linjanu u Italiji.

Rezultati mečeva, petak, 29.6.2018.

Djevojke:
Bombe devedesetih 11:6 Old but gold
Novi Sad 21:7 Bombe devedesetih
Good Luck 12:3 Lukavica

Juniori:
Kontra 22:11 Auto Rašević

Djevojke:
Igman 22:13 Old but gold

Juniori:
Auto Rašević 1:21 Ajmo još jednu

Djevojke:
Novi Sad 21:2 Old but gold
Igman 13:10 Good Luck

ČETVRTFINALE JUNIORI:
Limarija Centar 16:18 Trojka iz bloka
Kafanica Red & White 15:9 Kafana kod Željka
Kontra 18:5 Artman
Deltaharmony 18:10 Ajmo još jednu

POLUFINALE JUNIORI
Kafanica Red & White 15:13 Trojka iz bloka
Deltraharmony 16:17 Kontra

Seniori:
Stella Novi Travnik 21:20 Termag
Džakovi 18:15 Caffe The Peak
Autokuća Sekulić 21:3 Taxi služba
ECOS Romari 21:4 Hvala brate Oladipo
Alma Ras 18:20 Stella Novi Travnik
Apoteka RP 21:16 Beer & Ti i Ja
Alma Ras 21:12 Termag
ECOS Romari 21:19 Autodijelovi Janjić
3×3 Mitrovica 21:15 Caffe Skala
Džakovi 21:12 KK Obilić
Autokuća Sekulić 21:20 Caffe Tini TB
Apoteka RP 18:16 Majstor za pivo
3×3 Mitrovica 21:16 Caffe Banka

Raspored odigravanja mečeva, subota, 30.6.2018.

SENIORI:
13:30, PG – Zvornik

DJEVOJKE POLUFINALE:
14:00, Igman – Bombe devedesetih
14:20, Novi Sad – Good Luck

SENIORI OSMINA FINALA:
14:40, 1. ECOS Romari – Zoo Vet
15:00, 2. Stella Novi Travnik – KK Obilić
15:20, 3. Autokuća Sekulić – PG/Zvornik (poraženi)
15:40, 4. 3×3 Mitrovica – Majstor za pivo
16:00, 5. Apoteka RP – Caffe Skala
16:20, 6. PG/Zvornik (pobjednik) – Caffe Tini TB
16:40, 7. Džakovi – Alma Ras
17:00, 8. Golden Hands – Autodijelovi Janjić
17:20, ŠUTIRANJE ZA TRI POENA (KVALIFIKACIJE)

SENIORI ČETVRTFINALE:
17:40, a) POBJEDNICI MEČEVA 1 I 2
18:00, b) POBJEDNICI MEČEVA 3 I 4
18:20, c) POBJEDNICI MEČEVA 5 I 6
18:40, d) POBJEDINICI MEČEVA 7 I 8

19:00, ŠUTIRANJE ZA TRI POENA (KVALIFIKACIJE)

DJEVOJKE FINALE:
19:20,

SENIORI POLUFINALE:
19:40, POBJEDNICI ČETVRTFINALA a) I b)
20:00, POBJEDNICI ČETVRTFINALA c) I d)

20:20, ŠUTIRANJE ZA TRI POENA (FINALE)

20:40, TAKMIČENJE U ZAKUCAVANJIMA

JUNIORI FINALE:
21:00, Kafanica Red & White – Kontra

SENIORI FINALE:
21:20,

21:40, DODJELA NAGRADA I ŽURKA ZATVARANJA

(www.palelive.com)

Postavi komentar

Komentarišite prvi!

avatar