Večeras polufinale Svetosavskog turnira „Pale 2017“

0

Sinoć su u SPC „Peki“ odigrane četvrtfinalne utakmice Svetosavskog turnira „Pale 2017“. LH Nekretnine, Prača, Kumbara i Olimp su obezbijedili ulazak u polufinale koje će se odigrati 26.01.2017. (četvrtak) sa početkom u 19:00h.

Odlična utakmica odigrana je između ekipa LH Nekretnine i SBS Promet sa Sokoca. Na samom početku meča sastav LH Nekretnina ili poznati pod imenom sarajevski „Centar“, a čiji sastav čine profesionalni fudbaleri sa nastupima za reprezantaciju BiH poveli su u osmoj minuti sa rezultatom 4:0 golovima Jusića, Sipovića, Handžića i Nijaza Mulahmetovića. Sokočani su uspjeli da smanje prednost golovima Budeše i Čolakovića, ali značajnu prednost od četiri gola ostvarauju ponovo Handžić i Sipović. Kvalitetnijom igrom sastav SBS Prometa uspijeva da povrati tračak nade sa dva gola koja postižu Jolović i Jovančić, međutim Nijaz Mulahmetović svojim drugim golom rješava pitanje konačnog pobjednika.

U drugom meču ekipa Prače nakon dramatičnog susreta penalima ulazi u polufinale nadigravši ekipu Auto Biss. U 36. minutu meča Prača je golom Mladena Droce ostvarila prednost od 4:1. Međutim, kvalitetnom igrom i golovima Tarika Rašidagića sa hettrikom, zatim Zijada Karčića koji ostvaruje pogodak za rezultat 4:4 za manje od četiri minute utakmice. U konačnoj penal serijii ekipa Prače odlazi u polufinale.

Meč između Kumbare i Ski Ravne Planine riješen je u korist favorita sa rezultatom 4:1. Golove za Kumbaru su postigli Miloš Tanasković, Stefan Tadić, Slobodan Elez, i Vladimir Kovačević. Jedini pogodak za Ski Ravna planina postigao je Cicović.

Kafe Verona kao prvoplasirana ekipa u svojoj grupi odigrala je uzbudljiv i kvalitetan meč protiv Olimpa. Poslije neizvjesne borbe na terenu konačnu pobjedu i prolaz u polufinalne ostvaruje ekipa Olimpa sa rezultatom 3:1. Po jedan pogodak postigli su Nemanja Knežević, Dražen Novoselac i Đorđe Jovanović. Jedini pogodak za Veronu postigao je Nemanja Pušara.

Rezultati 1/4 finala odigranih u srijedu 26.01.2017.

LH Nekretnine – SBS Promet  7:4 (4:1)

Prača – Auto Biss  4:4 (1:1) penalima: 7:6

Kumbara – Ravna Planina Sektor Security  4:1 (3:0)

Kafe Verona – Olimp  3:1