Varda HE, u 19. kolu Lige 12. nadigrala Servitium i povećala šanse za Ligu 6.

0

VIŠEGRAD – U Gradskoj dvorani u Višegradu, pred preko 400 gledalaca, Varda HE je u 19. kolu Lige 12 nadigrala ekipu Servitiuma, rezultatom 83-58, poluvrijeme 51:26.

Varda HE – Servitium 83-58

(30-8, 21-18, 15-18, 17-14)

Višegrađani su u prvoj četvrtini krenuli silovito, postigavši razliku od čak 22 koša prednosti. U drugoj četvrtini početni ritam igrača Varde je opao, ali su ipak prvo poluvrijeme završili sa 25 koševa razlike.

Treću četvrtinu gosti su dobili sa dva koša razlike, zahvaljujući padu Vardine igre iz prvog poluvremena.

Sve u svemu, Višegradski košarkaši su zabilježili još jednu značajnu pobjedu, od 25 koševa razlike, u borbi za plasman među šest najboljih ekipa Premijer lige BiH i plasman u završnicu ovogodišnjeg šampionata.

Najefikasniji igrač utakmice, sa 17 postignutih koševa, bio je Nemanja Bilanović iz Servitiuma, a kod Varde Kastratović je postigao 15, a po 12 koševa postigli su Đorđe Tresač, Stefan Lakić i Marko Jošilo.

VARDA HE: Kastratović 15, Đerić 6, Tresač 12, Lakić 12, Trikić 3, Damjanović 6, Ivanović 1, Kajević 3, Tubić, Zolotić 11, Jošilo 12, Ognjenović 2.

Trener: Miloš Obrenović, pomoćnici Ilija Vidaković, Branko Karalejić.

SERVITIUM. Babić, Mićić 4, D. Vuković, O. Vuković 5, Damjanović 13, Pećanac 4, Vukajlović, Adamović, Savić 5, Kovačević 10, Bilanović 17.

Trener: Nino Šarić.

Sudije: Nermin Nikšić (Sarajevo), Nermin Kasumović (Tuzla), Jelena Dejanović (Doboj).

Delegat: Darko Frganja (Rogatica).