U finalu Svetosavskog turnira Kumbara i Auto Rašević

0

Sinoć su u SPC Peki odigrane polufinalne utakmice Svetosavskog turnira i nakon sedam dana, koliko se turnir igra, poznati su prvi finalisti turnira.

U prvom polufinalnom susretu Kumbara je savladala Makro drvo Žepče rezultatom 8:3 (5:1), dok je u drugom polufinalu Auto Rašević savladao Džabulani 3:2 (3:1).

Kumbara u punom sastavu je ponovo demonstrirala silu i savladala vrlo dobru ekipu Makro drvo Žepče. Neizvjesno je bilo samo do 19. minuta, kada nakon 1:1, Kerla postiže svoj drugi i treći gol i dovodi Kumbaru u prednost od 3:1. U nastavku je raspoložen Kahvedžić pa se na odmor odlazi rezultatom 5:1. U nastavku formalni gosti smanjuju na 5:2, ali golovima Čampare, Novoselca i trećim golom Kahvedžića Kumbara odlazi na nedostižnij 8:2. U posljednjim sekundama Fejzić smanjuje na konačnih 8:3.

Favorit u drugom polufinalu Auto Rašević nije bio ubjedljiv, što zbog manjka igrača za turnirsko takmičenje i štednje snage, što zbog loše i nervozne igre, pa je posljednjih desetak sekundi bilo malo i neizvijesnosti. Na odmor se otišlo rezultatom 1:3, Rašević je brzo poveo sa 0:3 (2. Erić, 4. Tanasković, 8. Tadić), Džabulani je smanjio golom Govedarice u 16. minutu. U nastavku je Džabulani nadigrao protivnika, ali nedovoljna uigranost i loša efikasnost su donijeli novi pogodak tek 20-tak sekundi do kraja.

Finalisti prvog turnira su Kumbara i Auto Rašević u 20.00 časova u SPC Peki. Gledaćemo reprizu susreta iz prvog kola, kada su ove dvije ekipe odigrale 4:4.

Uloga blagog favorita pripada Kumbari zbog šireg izbora igrača, ali i Auto Rašević će imati šanse, što dokazuje i prvi susret kada su cijelo vrijeme imali prednost od dva gola prednosti. Šansa Kumbare će biti posljednjih deset minuta, kada se igra Raševića raspada i kada primaju najviše golova na turniru. Velika prijetnja za njih je i nervozna igra, pa se moraju pripaziti kartona.

Očekuje se velika utakmica majstora malog fudbala. Ulaz je slobodan.

Kumbara – Makro drvo Žepče 8:3 (5:1)