Tango u derbiju kola slavio protiv Doboja

0

KMF Tango je u derbiju 5. kola Prve futsal lige Republike Srpske slavio pred domaćom publikom protiv ekipe Doboja rezultatom 6:2. Domaći su do pobjede došli serijom golova u posljednjih pet minuta.

Gosti su se prvi radovali i to već u 1. minutu kada je Goran Dujković preciznim udarcem sa osam metara savladao Eldina Hasanspahića. Minut kasnije Dražen Novoselac je šutirao sa desetak metara, a Mirko Čampara iz blizine skrenuo loptu u nebranjeni dio mreže. Anel Radmilović je u 4. minutu uzdrmao gostujuću stativu, a u istom minutu je nakon asistencije Ognjena Erića pogodio za vođstvo Tanga, 2:1. Poravnanje je stiglo u 10. minutu kada je Dragan Ilić iskosa sa desne strane pogodio bliži ugao domaćeg gola, a to je bio i rezultat nakon prvog dijela.

Na novi pogodak čekalo se do 35. minuta i prelijepe akcije Tanga. Dražen Novoselac je napravio slalom među protivničkim igračima, proslijedio loptu za Anela Radmilovića, a ovaj, atraktivno petom, pogodio za 3:2, čime je riješio i pitanje pobjednika. Minut kasnije Dražen Novoselac je šutem u prazan gol sa svoje polovine terena pokopao nade gostujućeg tima da može doći do povoljnog rezultata. Do kraja utakmice u strijelce su se još po jednom upisali Anel Radmilović i Dražen Novoselac.

Ekipu Tanga u narednom kolu očekuje novi derbi, ovaj put protiv Leotara u Trebinju, dok Doboj ide na gostovanje Glasincu sa Sokoca.

KMF TANGO – KMF DOBOJ 6:2 (2:2)

Strijelci: 0:1 Dujković u 1, 1:1 Čampara u 2, 2:1 Radmilović u 4, 2:2 Ilić u 10, 3:2 Radmilović u 35, 4:2 Novoselac u 36, 5:2 Radmilović u 39, 6:2 Novoselac u 40. minutu. Dvorana: OŠ “Aleksa Šantić“ u Vojkovićima. Gledalaca: 100. Sudije: Milomir Krunić (Foča) i Nemanja Vujadin (Istočno Sarajevo). Delegat: Draženko Vukojičić (Sokolac). Žuti karton: Čampara (Tango). Akumulativni prekršaji: Tango (3+3), Doboj (4+3).

KMF TANGO: Hasanspahić, Šešlija, Jovančić, Jusić, Čampara, Ćatić, Novoselac, Tanasković, Gušo, Radmilović, Erić, Delihasanović. Trener: Mirko Marvan.

KMF DOBOJ: Bogdanović, Radomirović, Bećarević, Gavrić, Dujković, Ilić, Filipović, Veselinović, Ristić, Martić, Nikić. Trener: Nemanja Veselinović.