Tango pregazio Radnik City

0

KMF Tango je je pobjedom protiv KMF Radnik City od 8:2 na najljepši način debitovao pred domaćom publikom u Prvoj futsal ligi Republike Srpske.
Domaći su već u uvodnim minutama iskoristili dvije greške svog rivala i poveli 2:0. Prvo je kapiten Mirko Čampara u 4. minutu pogodio protivničku mrežu šutem ispred svog gola, a u istom minutu i na isti način u strijelce se upisao Dražen Novoselac. U 7. minutu bilo je 3:0. Lijepu akciju u kojoj je Semir Gušo poslao loptu u prazan prostor Novoselac je odlično ispratio i sa par metara savladao Dragan Jevtića. Anel Radmilović je u 13. minutu odličnim udarcem sa osam metara iskosa sa lijeve strane pogodio za 4:0, a u istom minutu Nermin Jusić šalje loptu u gostujuće rašlje i odvodi Tango na visokih 5:0. Gosti su u prvom dijelu imali nekoliko dobrih šuteva, ali je na golu Tanga bio odlični Eldin Hasanspahić.

Tango se prvi radovao i u nastavku kada je Ognjen Erić u 24. minutu po šesti put primorao Dragan Jevtića da vadi loptu iz mreže. Davor Arnautović je u 26. minutu konačno uspio da savlada Hasanspahića, a minut kasnije nakon milimetarski precizne razmjene pasova Cvjetin Pavić je pogodio za 6:2. Dva minuta prije kraja utakmice Erić se još jednom upisao u strijelce, a Novoselac u 39. minutu postavio konačnih 8:2.

KMF Tango je nakon ove pobjede vodeća ekipa šampionata sa maksimalnih 6 bodova.

Mirko Milošević uručio pobjednički pehar

Član IO FSRS Mirko Milošević je prije početka utakmice uručio medalje igračima i Stručnom štabu KMF Tango kao i pobjednički pehar za osvojeno prvo mjesto u prošlogodišnjoj sezoni kada je ekipa iz Istočnog Sarajeva bila prva u Drugoj ligi RS.

KMF TANGO – KMF RADNIK CITY 8:2 (5:0)

Strijelci: 1:0 Čampara u 4, 2:0 Novoselac u 4, 3:0 Novoselac u 7, 4:0 Radmilović u 13, 5:0 Jusić u 13, 6:0 Erić u 24, 6:1 Arnautović u 26, 6:2 Pavić u 27, 7:2 Erić u 38, 8:2 Novoselac u 39. minutu. Dvorana: OŠ “Aleksa Šantić“. Gledalaca: 100. Sudije: Slavoljub Gogić i Slađan Došlo (Istčno Sarajevo). Delegat: Rade Kovač. Žuti kartoni: Arnautović (Radnik City).

KMF TANGO: Hasanspahić, Šešlija, Jovančić, Jusić, Čampara, Ćatić, Novoselac, Tanasković, Gušo, Radmilović, Erić, Delihasanović. Trener: Mirko Marvan.

KMF RADNIK CITY: D.Jevtić, M.Jevtić, Pavlović, Trifković, Arnautović, Pavić, Miljković, Mijatović. Trener: Svetozar Petričević.