Tango bez milosti

0

ISTOČNO SARAJEVO – KMF Tango iz Istočnog Sarajeva u debitantskoj sezoni Prve futsal lige Republike Srpske nema milosti prema svojim rivalima.

U okviru 3. kola ekipa koju s klupe predvodi Mirko Marvan je na gostujućem parketu pregazila Čelinac ubjedljivom pobjedom od 8:4.

Nakon par propuštenih prilika domaćih igrača, Tango je u 5. minutu poveo s 2:0 golovima Dražena Novoselca i Anela Radmilovića. Čelinac je bio u nokdaunu, što je iskoristio Ognjen Erić u 7. minutu kada je pogodio za 3:0. Domaćinu je nadu, bar na tren, vratio Mladen Orašanin u 12 minutu iz penala. Imao je Čelinac dvije dobre prilike u 17. minutu, međutim golman Tanga Eldin Hasanspahić je na pravi način sačuvao mrežu, a onda domaći ostaju sa igračem manje u polju zbog direktnog crvenog kartona koji je dobio Nebojiša Radosavac. Gosti su iskoristili igrača više i golom Dražena Novoselca tri minuta prije kraja otišli na, ispostaviće se, nedostižnih 4:1. U istom minutu

Mladen Orašanin je bio precizan iz kaznenog udarca sa 10 metara. Brz kontranapad Tanga u 18. minutu golom je krunisao Anel Radmilović za 5:2. Do kraja prvog dijela gosti nisu iskoristili dva kaznena udarca sa 10 metara. Prvo je golman Duško Peulić odbranio šut Dražena Novoselaca, a Ognjen Erić nije uspio da pogodi okvir gola.

Tango je bolje ušao i u nastavak utakmice. Ognjen Erić je sa dva gola u 22. i 24. minutu praktično riješio pitanje pobjednika. Nemanja Kutić je u 28. minutu iskoristio gužvu pred gostujućim golom, ali je Anel Radmilović u 34. minutu zahvaljujući nespretnoj intervenciji golmana Željka Vukovića odveo Tango do nedostižnog osmog gola. Radmilović je proslavljajući svoj treći pogodak zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton, što su domaći iskoristili i preko Srđana Tomaševića ublažili poraz.

KMF ČELINAC – KMF TANGO 4:8 (2:5)

Strijelci: 0:1 Novoselac u 5, 0:2 Radmilović u 5, 0:3 Erić u 7, 1:3 Otašanin u 12 (penal), 1:4 Novoselac u 17, 2:4 Otašanin u 17, 2:5 Radmilović u 18, 2:6 Erić u 22, 2:7 Erić u 24, 3:7 Kutić u 28, 3:8 Radmilović u 34, 4:8 Tomašević u 35. minutu. Dvorana: SD “Čelinac“. Sudije: Dragan Petrović i Ratko Kunić (oba iz Banja Luke). Delegat: Boro Tepić (Banja Luka). Žuti kartoni: Džombić, Peulić, Ilić (Čelinac), Tanasković (Tango). Crveni kartoni: Nebojša Radosavac (Čelinac) u 15. minutu, Anel Radmilović (Tango) drugi žuti u 34. minutu.

KMF ČELINAC: Du.Peulić, Vuković, Otašanin, Ilić, Da.Peulić, Kutić, Tomašević, Ivanović, Džombić, Radujović, Tomić, Radosavac. Trener: Srđan Tomašević.

KMF TANGO: Hasanspahić, Šešlija, Jovančić, Jusić, Čampara, Ćatić, Novoselac, Tanasković, Gušo, Radmilović, Erić, Delihasanović. Trener: Mirko Marvan.