Student zabilježio i šestu uzastopnu pobjedu u prvenstvu

0

U 7. kolu odbojkaškog prvenstva Republike Srpske paljanski Studenti slavili su u Ražljevu protiv domaćeg Tempa.

Gostujuća ekipa iz Pala sigurnom igrom je u sva tri seta opravdala ulogu favorita i upisala šestu u nizu pobijedu, slaveći maksimalnim razultatom 3:0 po setovima 25:21, 25:20 i 25:17.

Poslije završenog jesenjeg dijela prvenstava Student sa šest pobjeda, jednim porazom i 16 osvojenih bodova, tri manje od prvoplasiranog Ljubinja, na drugom je mjestu ligaške tabele i sa premijerligaškim ambicijama ulaze u nastavak sezone.

U 8. kolu koje je na rasporedu 29. i 30. novembra Paljani dočekuju odbojkaše iz Gradiške.

Laktaši slavili protiv Jahorine

Tokom vikenda u prvenstvu Republike Srpske u konkurenciji odbojkašica igrani su mečevi poslenjeg 9. kola prvog dijela šampionata.

Izabranice trenera Danila Tadića u sklopu 9. kola igrale su u Laktašima, domaćn je slavio poslije četiri odigrana seta razultatom 3:1.

Mlade Jahorinke daju sve od sebe, bile su u igri, ali u prelomnim trenutcima meča nisu imale rješenja kako da situaciju preokrenu u svoju korist, a u uz to nedostaju i „starteri“ Marijana Spasojević i Milica Kusmuk i uslijedio je novi poraz.

Poslije završenog jesenjeg dijela takmičenja i odigranih 9. kola odbojkašice iz Pala sa jednom pobijedom, osam poraza i sa tri osvojena boda na začelju su ligaške tabele i sa odbojkašicama iz Rogatice i Čajniča slijedi im neizvijesna borba za očuvanje prvoligaškog statusa.

U sljedećem 10. kolu koje je na rasporedu 28. i 30. novembra „Jahorinke“ igraju u Čajniču i imaju lijepu priliku da uz malo i sportske sreće „fenjer“ prepuste domaćinu.