„Student“ savladao „fenjeraša“, „Jahorina“ stala pred „Kulom“

0

U 17. kolu odbojkaške Premijer lige naši Studenti u Pekiju dočekali su odbojkaše iz Lukavca. Teže nego što se očekivalo, poslije odigrana četiri seta Paljani su savladali „fenjeraša“ razultatom 3:1 i tako došli do pete ovosezonske pobjede.

Odbojkaši Studenta dobro otvaraju utakmicu. Raznovrsno i uspješno napadaju. Na prijemu je siguran „libero“ Bojan Aleksić i poslije18 minuta igre rješavaju set u svoju korist 25:16 za vodstvo 1:0.

U nastavku nadmetanja domaćin je previše samouvjeren, nema žara u igri, pravi se puno grešaka, pa uporni gosti to koriste. U neizvijesnoj završnici seta bolje se snalaze 22:25 i imaju izjednačenje 1:1.

U trećem dijelu igre domaćin se muči 8:7, 15:16, ali ovoga puta u finišu, poslije mnogo uzbuđenja, koristi treću set loptu za 25:23 i vodstvo od 2:1.

U četvrtom setu ispostavilo se i posljednjem, Paljani dolaze do daha, popravljau igru, ubjedljivi su, potpono dominiraju i razultatom 25:11 privode utakmicu kraju. Dolaze do očekivane i zaslužene pobjede od 3:1.

Meč je trajao 88 minuta.

U 18. posljednjem kolu koje se igra u subotu 16. februara izabranici trenera Vladana Savića i njegovog pomoćnika Dragoslava Savića igraju u Čapljini.

SPC „Peki“
Gledalaca oko 300

Prvi sudija: Darko Savić / Istočno Sarajevo
Drugi Sudija: Dijana Vidović / Modriča

OK Student B.O. – OK 7 Lukavac 3:1 / 25:16, 22:25, 25:23, 25:11

OK Student: Milan Boršner, Miloš Janković, Milan Matović, Marko Simović, Predrag Košarac, Damjan Čvoro, libero Bojan Aleksić, Ognjen Veselinović, kapiten Bojan Tomić, Marko Dejanović, Predrag Močević, libero, Treneri: Vladan Savić, Dragoslav Savić

OK 7 Lukavac: kapiten Ranko Mikanović, libero Damir Kunić, Asmir Brigić, Mirza Kambić, Mersed Šiljegović, Mirza Bećirović, Semir Imamović, Nermin Hanumić, Jasenko Ibričić, Emir Mehić, Trener Ranko Mikanović

Odbojkašice Jahorine izgubile u Gradačcu

Naše Jahorinke u skopu 17. kola elitnog odbojkaškog takmičenja BiH igrale su u Gradačcu.

U SD „Gradačački sajam“ domaća Kula lider prvenstva, ostvarila je i 17. pobjedu u nizu. Slavila je protiv Paljanki razultatom 3:0 po setovima 25:23, 25:15 i 25:22.

Odbojkašice Jahorine hrabro su se suprostavile domaćinu. Odličnom i borbenom igrom izabranice trenera Danila Tadića bile su u igri dostojan rival „profesionalkama“ iz Gradačca.

U posljenjem 18. kolu u subotu 16. februara u Pekiju u goste dolaze odbojkašice iz Bihaća.