Slijepčević vodio do pobjede

0

U utakmici 5. kola drugoligaškog „Istoka“ prvenstva Republike Srpske za košarkaše koja je odigrana u dvorani OŠ „Aleksa Šantić“ u Istočnoj Ilidži, pred oko 50 gledalaca košarkaši paljanskog Obilića savladali su gradskom derbiju domaći Igman sa 60:58 uz sjajnu partiju mladog Stefana Slijepčevića.

Dosta dobar i uzbudljiv meč prikazan je u ovom duelu, a na kraju u neizvijesnoj završnici gosti se bolje snalaze i zasluženo slave.

Prva dionica pripala je domaćinu, imali su plus osam (17:9) ali potom je Obilić pojačao odbranu, te su Paljajni na poluvrijeme otišli sa dva poena prednosti 23:21.

U nastavku se vodila izjednačena i velika borba (12:11, 25:26), a u finišu su gosti stigli do velike i zaslužene pobjede do koje ih je vodio sjajni Stefan Slijepčević sa 27 poena i 5 skokova. Mladog paljanskog košarkaškog asa prate, Igor Gordić sa 9 poena i 11 asistencija, Aleksandar Ašanin je dodao 7 poena i 8 skokova, a Đorđe Todorović je upisao 7 poena i četiri skoka.

Kod poraženog igrom prednjače, Saša Furtula sa 19 i Novica Vujović sa 12 poena.

Najmlađi paljanski sportski kolektiv sa skorom četiri pobjede uz jedan poraz na čelu je drugoligaškog „Istoka“ i u sljedećem kolu u meču sezone u komšijskom derbiju bije odlučujuću bitku sa košarkašima iz Sokaca o prvaku „Istoka“ i nastavku borbe za Prvu ligu Republike Srpske.