Rukomet: Novi poraz Paljana

0

Naši rukometaši loše su otvorili proljećni dio sezone. Poslije neuspjeha u prošlom kolu od sastava „Mladost“ iz Banja Luke Paljani su upisali i drugi poraz u nizu i to od „fenjeraša“ iz Bileće.

U posljednjoj utakmici 14. kola Prve lige Republike Srpske za rukometaše sinoć u dvorani „Peki“ pred oko 200 gledalaca u neizvijesnoj utakmici RK „Pale“ nadigran je od ekipe iz Bileće razultatom 21: 22.

Paljani sa puno nervoze ulaze u meč, možda i zbog neizvijesnosti oko početka utakmice zbog stava uprave dvorane o „rukometnom ljepilu“ i parketu. Na zadovoljstvo ljubitelja sporta, igrača, rukometnih radnika i kašnjena oko 20 minuta utakmica je odigrana u samoinicijativnom dogovoru ekipa.

Izabranici trenera Siniše Karišika bili su u cijelom meču u razultatskom zaostatku, na poluvremenu 9:12, a priključak imaju u 38. minutu kada „ravnaju“ na 17:17. Drugo izjednačenje je stiglo u 55. minuti kod razultata 20:20 i to je bilo sve od naših rukometaša, što su pokazali tokom meča. U finišu Paljni nisu imali snage za preokret i lijepa prilika otišla je u nepovrat i bodovi sasvim zasluženo idu „fenjerašu“ u Bileću.

Bilećane je do pobjede vodio Risto Misita sa osam te Marko Ivanišević, Miodrag Kapor i Darko Stevanović sa po četiri pogotka, dok su Vladimir Lale i Vlado Draganić sa po šest golova bili najbolji u redovima Paljana.

Ekipa iz Bileće je iza sebe u dvorani Peki ostavila slomljene predmete i o ovom incidentu će biti riječi i u narednim danima, jer će po svemu sudeći rukovodstvo SPC Peki preduzeti određene mjere prema RK Pale, što će im dodatno zakomplikovati borbu za opstanak. Da li će RK Pale istupiti iz Prve lige RS ili promijeniti dvoranu za domaćinstvo zbog korišćenja ljepila na utakmici, pogoršano nesportskim ponašanjem gostujuće ekipe, ostaje da se vidi u narednim danima.

U sljedećem 14. kolu koje je na rasporedu 29. i 30. marta Paljani će igrati gradski derbi u Istočnom Sarajevu sa Slavijom.

RK „Pale“ – RK „Hercegovac“ 21:22 / 9:12