Romanija bolja od Rudog

0

Fudbaleri Romanije su poslije poraza u Čajniču na otvaranju proljećnog dijela sezone tokom vikenda u sklopu 7. kola Regionalnalne lige Republike Srpske grupa „Jug“ savladali ekipu Rudog. Mladi Paljani, slave razultatom 3:1, a u sastavu su imali samo četiri igrača starija od 18 godina.

Prvo poluvrijeme proteklo je u jednoj izjednačenoj borbi na obje strane. Izabranici stratega Srđana Kusmuka su preko Stefana Srdanovića poveli, no gosti su konsolidovali redove po su golom Nikole Janjuševića stigli do egala.

U drugom periodu dosta kvalitetno izdanje pružio je dimaćin i bili su ti koji su diktirali tempo. U ulozi egzekutora našao se kreator igre Paljana, igrač utakmice, Njegoš Muharemović koji „trese“ za 2:1 i trasira put za pobjedu. U nastavku domaćin nije stao i najmlađi akter na terenu, talentovani Nemanja Lukić, pečati sudbinu rivala i pogađa za konačnih i zasluženih 3:1.

Ulogu u trećem ovosezonskom slavlju su imali: Savo Karavdija, Aleksa Cerovina, Luka Cicović, Nikola Kovačević, kapiten Savo Terzić, Nikola Šarović, Nemanja Lukić, Stefan Srdanović, Luka Simić, Njegoš Muharemović, Mihajlo Drobnjak, Strahinja Jakovljević i Dejan Obradović, a sa klupe su bodreni i vođeni od strane trenera Srđana Kusmuka.

Druga utakmica regionalnog „juga“ u Trnovu između Željeznice i Podgraba nije odigrana, a meč će biti registrovan službenim razultatom 3:0 za domaćina. Slobodna je bila ekipa Stakorine.

Razultati: 7. kolo

Romanija – Rudo 3:1
Željeznica – Podgrab 3:0 p.f