Održana sportska regionalna takmičenja osnovnih i srednjih škola

0

Osnovna škola „Srbija“ iz Pala tokom vikenda bila je organizator regionalnog finala Malih olimpijskih igara u malom fudbalu za učenike i učenice Osnovnih škola Sarajevsko-romanijske regije.

3. OŠ „Srbija“ Pale

Za najboljeg igrača na takmičenju proglašen je Vladan Mandić učenik OŠ „Sveti Sava“ I. N. Sarajevo, a najbolji golman je Nikola Mijović učenik OŠ „Srbija“ Pale.

Konačan poredak „učenice“

1. OŠ „Jovan Dučić“ Kasindo

Za najboljeg igrača na takmičenju proglašena je Mia Kuljanin učenica OŠ „Jovan Dučić“ Kasindo, a najbolji golman je Sara Nosović isto učenica OŠ „Jovan Dučić“ Kasindo.

Košarkašice OŠ „Srbija“ na finalnom turniru

Na opštinskom takmičenju koje je održano nedavno u konkurenciji OŠ „Srbija“, „Pale“ i “ Mokro“ dominirale su učenice OŠ „Srbija“ i postale su opštinske prvakinje u košarci, rukometu, odbojci i malom fudbalu.

Izvanredan uspjeh ostvarile su košarkašice OŠ „Srbija“ koje su na regionalnom takmičenju u Istočnom Sarajevu pobijedile i plasirale sa na finalni turnir MOI Republike Srpske.

Zapažene su bile i rukometašice OŠ „Srbija“ u Vojkovićima na regionalnoj smotri osvajanjem drugog mjesta. Odbojkašice u Višegradu su bile treće u regiji kao i u malom fudbalu na takmičenju koje je održano u Palama.

Ekipama, pobjednicama regionalnog takmičenja želimo puno uspjeha na Republičkom finalu.

Srednjoškolski centar „Pale“ najbolji u Vojkovićima

Srednjoškolski centar „Pale“ osvojio je prvo mjesto na Regionalnom turniru u fudbalu održanom u nedjelju u dvorani „Aleksa Šantić“ u Vojkovićima tako što su u finalu savladali Gimnaziju i srednju stručnu školu iz Istočne Ilidže 4:1.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Stefan Jokić (SŠC Pale), najbolji strijelac je Filip Radović(SŠC Pale) . Za najboljeg golmana turnira proglašen je golman Srednje škole „28. juni“, Miloš Gengo.

Razultati polufinale

Srednjoškolski centar „Pale“ – Srednja škola „Ivo Andrić“ Višegrad 5:1
Srednja škola „28. juni“ I. N. Sarajevo – „Gimnazija i srednja stručna škola“ Istočna Ilidža 2:2 (2:3)

Razultati finale

Srednjoškolski centar „Pale“ – Gimnazija i srednja stručna škola Istočna Ilidža 4:1