Nakon pobjede nad Borcem, košarkaši ohrabreni dočekuju Prijedor

0

Košarkaši Budućnosti iz Pala ostvarili su prvu pobjedu u prvenstvu, tako što su u zaostaloj utakmici Prve lige RS u košarci u četvrtak 25. decembra u Palama savladali ekipu Borca rezultatom 99:98 nakon produžetaka.

Ohrabreni prvom pobjedom, naši košarkaši će večeras u 18.00 časova pokušati napraviti još jedan dobar rezultat protiv košarkaša „Prijedora“.

KK BUDUĆNOST PALE – BORAC 99:98 četvrtak 25. decembar

U četvrtak u dvorani Peki, viđena je prava drama. Ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a domaći su do prve pobjede u sezoni stigli tek nakon dodatnih pet minuta.

Prvih dvadeset minuta utakmice na Palama završeno je rezultatom 44:41 za domaći tim.

Četiri minuta prije kraja posljednje dionice Paljani su stigli do prednosti od 6 poena (76:70). Borac se predavao i trojkom Lončara dolazi do izjednačenja (80:80), a nedugo potom, preko Damjanovića, i do vođstva (80:82). Domaći su uzvratili serijom 5:0 za 85:82, da bi potom načinili faul nad Borčevim kapitenom na šutu za tri poena deset sekundi prije kraja. Lončar je realizovao sva tri slobodna bacanja, izjednačio rezultat, domaći griješe u napadu, a Borac preko Lončara ne uspijeva trojkom sekund prije kraja da stigne do pobjede.

Kada je Lončar pogodio trojku za 85:88, a potom i Blaz za 86:91 tri minuta prije kraja produžetka, činilo se da će Borac izvojevati pobjedu u neizvjesnoj košarkaškoj bici. Ipak, u dodatnih pet minuta čak četiri igrača Borca morala su na klupu zbog pet ličnih grešaka (Blaz, Raca, Vukelić i Ivetić), što su gosti iskoristili i stigli do 98:95. 10 sekundi prije kraja Todorovac postiže svoje prve poene, odnosno trojku za 98:98. Odluka trenera Karalića bila je da se napravi faul, kako bi Borac imao posljednji napad za pobjedu i izbjegao drugi produžetak jer su čak tri košarkaša od preostalih pet (Dragičević, Lončar i Damjanović) sakupili 4 lične greške. Domaći realizuju prvo slobodno bacanje, drugo namjerno promašuju, a 4 sekunde prije kraja Borčevi igrači ne uspijevaju da stignu do lopte i organizuju napad za trijumf, već je završila u rukama domaćih košarkaša, koji su zabilježili prvu pobjedu od starta takmičenja.

KK BUDUĆNOST PALE – BORAC 99:98 (22:22, 22:19, 18:23, 23:21, 14:13)