Liga rekreativaca: Uzbudljivo na vrhu tabele

0

ASA osiguranje Liga rekreativaca je u 14. kolu donijela mnogo neizvijesnosti na vrhu tabele. Kolo obilježava Džabulani koji u derbiju u posljednjim sekundama meča „minimalcem“ ruši lidera Kumbaru.

Tvrd meč su odigrali Konoba Berak – Plato 2:1, a u goleadi kafedžije iz Pavla savladale su sa 5:4 čvrste Dječake. Bari Alpha Security nanio je i treći u nizu poraz MDM razultatom 6:3, a sigurana je bila Silva Solis koja potapa sa 5:3 Olimp / Fauna R. Slobodni su bile Perićevi Enterijeri.

Strijelci su bili raspoloženi, pogađaju 30 puta u okvir gola. Pokazan je jedan crveni i devet žutih kartona. Mečeve su vodili Božo Golijanin iz Pala i Aleksandar Skoko iz Sokoca.

Odličnu partiju pruža i za najboljeg igrača 14. kola proglašen je nekadašnji „as“ iz drugoligaških dana paljanske Romanije Nemanja Govedarica / Džadulani, a okvir gola najbolje čuva jedinica Silve Solis: Nenad Janković.

{yoogallery src=[/images/stories/reportaze/liga-rekreativaca-10-4-2016/] width=[54] height=[54] title=[Liga rekreativaca] style=[lightbox] effect=[fade] spotlight=[1] prefix=[thumb54_] thumb_cache_dir=[thumbs54] thumb_cache_time=[1440] load_lightbox=[1] thumb=[plain] rel=[lightbox[mygallery]] load_lightbox=[1] resize=[1] order=[asc] count=[50]}

Konoba Berak – Plato 2:1 / 2:0

Fudbaleri Konobe Berak u prvoj utakmici 14. kola paljanske Lige rekreativaca savladali su Plato razultatom 2:1, a pobjeda ima veći sjaj jer je nedostajao stub odbrane Bojan Brčkalo Brke i fudbalski znalac Vitomir Vito Jugović. Sjajnu partiju u dresu slavljenika pruža: Siniša Vuksanović, a trebalo mu je 11 minuta da prvi put savlada pouzdanog Dejana Klačara. Tu nije stao jer je devet minuta kasnije zabio i drugi pogodak i duplirao prednsot na 2:0, čime je postavio razultat prviog poluvremena.

U drugom poluvremenu „domaćin“ je malo pao, a Plato iskoristio neopreznost u odbrani „Berakovaca“ pa su tako u 30. minuti susreta majstorskim pogotkom Velimira Ivanovića smanjili prednost na 2:1. U nastavki su puleni Dalibora Božićića Žoge,predvođeni Božidaram Elezom te Sinišom Karišikom i Dejanom Čeremidžićem pokušavali da stignu do izjednačenja, ali nije išlo jer je na „vratima“ bio nesavladivi Njegoš Petrović Gene i gorčinu poraza nisu mogli izbjeći.

Konoba Berak: Njegoš Petrović, Miroslav Lazarević, kapiten Nebojša Štrbac, Boris Jakovljević, Aleksandar Okuka, Svanimir Marjanović, Siniša Vuksanović, Nemanja Đuričić,

Plato: Dejan Klačar, Milan Tadić, Miloš Vuksanović, Siniša Karišik, Milan Dragaš, Velimir Ivanović, Božidar Elez Grobar, kapiten Dalibor Božić, Dejan Čeremidžić

Igrač utakmice: Siniša Vuksanović / Konoba Berak
Crveni karton: Milan Tadić / Plato:
Žuti kartoni: Svanimir Marjanović / Konoba Berak: Nebojša Štrbac / Konoba Berak

Kumbara – Džabulani 0:1 / 0:0

Lijepo fudbalsko popodne začinili su derbijem kola stari sportski rivali. Ekipe sa jakim induvidualcima Kumbara i Džabulani. Očekivano se igrala tvrda i neizvijesna utakmica, a u borbenoj fudbalskoj predstavi nije se kalkulisalo. Do teške i velike pobjede nad liderom, poslije velike borbe, golom Nemanje Govedarice u posljednjim sekundama bodovi su pripali Džabulaniju. Sjajnom trijumfu protiv prošlogodišnjih šampiona, pridonose i ostali iz sastava: motor ekipe Nedeljko Šuko, Ognjen Madžaredvić, Milan Govi Govedarica, borbeni Miljan Kusmuk, Miljan Milana Pušara, Bojan Čvoro, svestrani Srđan Cicović i nesavladivi na golu Slađan Grujić.

Poraženi svoje šanse za pogodak nije iskoristio, a koncentracija u posljednjim sekundama utakmice je popustila. Već u sljedećem kolu u derbiju pritiv MDM imaju priliku za popravni i potvrdu liderske pozicije na tabeli.

Kumbara: Miloš Pelemiš, Branislav Guja, kapiten Duško Šehovac, Siniša Golijanin, Bojan Cvjetanović, Đorđe Lackanović, Luka Božović, Nikola Blagojević, Milan Čvoro, Boris Palamar

Džabulani: Slađan Grujić, kapiten kapiten Nedeljko Šuko, Milan Govedarica, Miljan Kusmuk, Miljan Milanov Pušara, Predrag Cicović, Bojan Čvoro, Nemanja Govedarica, Ognjen Mađarević, Cicović Srđan

Igrač utakmice; Nemanja Govedarica / Džabulani
Žuti kartoni: Branislav Guja / Kumbara; Ognjen Mađarević / Džabulani; Nedeljkjo Šuko / Džabulani

Kafe Pavle – Dječaci 5:4 / 3:1

Lijep susret su odigrali Kafe Pavla i Dječaci. Kafedžije su bili favoriti i taj epitet su i opravdali. U viteškom nadmetanju bolje se snalaze i rutinski slave sa 5:4. Sa novim bodovima su zajedno sa Kumbarom na čelu su ligaške tabele. Kod pobjednika konce u igri vuče junak utakmice sokolački as Đorđe Radić, a jedan gol u mrežu Dječaka „posprema“ i Dušan Paprica. Pobjedničkom slavlju pridonose kapiten Vladimir Kulašinac, Rajko Koprivica, Saša Cicović i među stativama Vladanko Zeković.

Za poraženog zabijaju Velibor Čvoro, Milan Stanišić, Milan Garić i Saša Jokić.

Kafe Pavle: Vladanko Zeković, Saša Cicović, Đorđe Radić, Dušan Paprica, Rajko Koprivica, kapiten Vladimir Kulašinac

Dječaci: Nemanja Marjanović, Saša Jokić, kapiten Luka Bojanić, Milan Stanišić, Velibor Čvoro, Milan Garić

Igrač utakmice: Đorđe Radić / Kafe Pavle
Žuti karton: Velibor Čvoro / Dječaci

Bari Alpha Security – MDM 6 :3 / 3:0

Uzbuđenja i neizvijesnosti nije nedostajalo ni u derbiju izmađu Bari Alpha Security i MDM. Zasluženo slave „Barani“ sa 6:3. Pobjednici sjajno ulaze u meč. Srđan Delipara Pančo majstorski u maniru nekadašnjeg profesionalca daje gol već u 2. minuti. Do drugog gola „zaštitari“ stižu u 11. minutu kad poznati paljanski golgeter Milan Pandurević Panda pogađa i duplira za 2:0. Samo minut kasnije postavlja konačan razultat prvog poluvremena 3:0.

U nastavku MDM dolazi do daha. Povezali su redove i minut poslije prvog sudijskog zvižduka Igor Tošić načeo je mrežu Barana i smanjio na 3:1, a razigrani Miloš Granzov tri minute kasnije matira Milenka Ristivojevića za 3:2. Svojim drugim golom u 32. minuti Igor Tošić vraća neizvijesnost u meč i ravna na 3:3. Za potpuni preokret igrači MDM nisu imali snage.

U 35. minuti Darko Regoje u maniru Batistute „trese“ za 4:3, a u finišu meča u 39. minuti razigrani Milan Pandurević Panda drugi put trese mrežu i sve dileme oko pobjednika su bile riješene. U poslednjoj miniti Stanislav Guja Stane pečeti sudbinu MDM i stavlja tačku na zasluženih i konačnih 6:3.

Bari Alpha Security: Milenko Ristivojević, Stanislav Guja, Srđan Delipara, Goran Bajić, Milan Pandurević kapiten Darko Regoje Batistuta.

MDM: Dejan Kapor, Goran Ćorluka, Igor Tošić, Nikola Brezo, kapiten Mladenko Vučičević, Njegoš Plakalović, Miloš Granzov, Miljan Radović

Igrač utakmice: Milan Pandurević / Bari / AS
Žuti kartoni: Njegoš Plakalović / MDM: Miloš Granzov / MDM

Solis Silva – Olimp / Fauna R 5:3 / 2:0

Solis Silva je bez većih problema stiga od tri nova boda i razultatom 5:3 uzima mjeru „Olimpu“. Bojan Ilić je bio dvostruki strijelac. Po jedan gol postižu Đoka Dragitinović, Jovica Vukadin i nekadašnji internacionalac Sretko Vuksanović Doktor, koji je bez dvojbe prvo ime utakmice. Treba istaći i dobro izdanje i ostalih iz sastava: Nenada Samardžića Kina, Srđana Lučića, Branislava Guju, Marka Samu Samardžića i na golu Nenada Jankovića.

Nisu ni majstori „loptanja“ iz Olimpa / Fauna R bili nijemi posmatrači. Mrežu Nenada Jankovića su tresli: Mladen Janković, Bojan Gluhović i Janko Kovačević.

Pozitivan tok meču daju i prekaljeni fudbalski vuk, kapiten Radislav Petrović Gene, Srđan Jokić, Bojan Gluhović, Milomir Lopatić i „goldžija“ Radenko Kovačević.

Silva Solis: Nenad Janković, Nenad Samardžić, Sretko Vuksanović, Jovica Vukadin, kapiten Bojan Ilić, Srđan Lučić, Đorđe Dragutinović, Branislav Guja, Marko Samardžić

Olimp/ Fauna R: Radenko Kovačević, Mladen Janković, Zoran Škipina, kapiten Radislav Petrović, Srđan Jokić, Bojan Gluhović, Janko Kovačević, Milomir Lopatić

Igrač utakmice: Sretko Vuksanović / Silva Solis
Žuti karton: Marko Samardžić / Silva Solis