Kafe Pavle raspucan, Kumbara sigurna

0

U organizaciji Udruženja fudbalera rekreativaca Pale u zdravom sportskom rivalstvu u SC „Olimp“ odigrani su mečevi drugog kola „ASA Osiguranje Lige rekreativaca“. Igra se odličan fudbal, a sve prolazi u pozitivnoj atmosferi uz dobru rekreaciju, toleranciju i druženje.

Lijepo sportsko popodne obilježava Sjetlina koja je pregazila Dječake i pobijeđuje sa 7:1. Raspucan je bio i Kafe Pavle koji deklasira sa 6:1 Olimp Velike Šume. „Rosoneri“ su bili ubjedljivi i sa 5:2 ruše Enterijere Perić. Kumbara pokazuje ko je šampion i gazda na terenu, savladali su čvrsti Plato sa 4:2. Razigran je bio i MDM koji je u uzbudljivom meču bio bolji od Teraproma i slavi sa 4:3, a Džabulani i Bari Alpha Security podijelili su bodove, bilo je 1:1.

Strijelci su bili raspoloženi, pogađaju 37 puta u okvir gola. Igralo se čvrsto, muški, pokazano je i pet žutih kartona, a mečeve vode, uigrani dvojac, Božo Golijanin iz Pala i Aleksandar Skoko iz Sokoca.

Odličnu partiju pruža, nekadašnji „as“ sokolačkog Glasinca, Darko Lučić / Kafe Pavle, a prostor između stativa najbolje brani, „univerzalac“, Vladanko Zeković / Kafe Pavle.

{yoogallery src=[/images/stories/reportaze/liga-rekreativaca-19-10-2015a/] width=[54] height=[54] title=[Kafe Pavle raspucan, Kumbara sigurna] style=[lightbox] effect=[fade] spotlight=[1] prefix=[thumb54_] thumb_cache_dir=[thumbs54] thumb_cache_time=[1440] load_lightbox=[1] thumb=[plain] rel=[lightbox[mygallery]] load_lightbox=[1] resize=[1] order=[asc] count=[50]}

Nikola Blagojević / Kumbara

U nedjelju 25. oktobra slijede nova uzbuđenja. Ekipe su izjednačene, motivisano ulaze u okršaje te se očekuje velika i neizvijesna borba. U sklopu trećeg kola u derbiju sastaju se: Džabulani – Kumbara, biće uzbudljivo i u mečevima Olimp Velike Šume – Teraprom, MDM – Bari Alpha Security, Plato – Rosoneri, Dječaci – Kafe Pavle i Enterijeri Perić – Sjetlina te se očekuje neizvijesna i velika borba na festivalu paljanskog malog fudbala.

Razultati: 2. kolo

Bari Alpha Security – Džabulani 1:1 / 0:0

Lijepo fudbalsko popodne u SC „Olimp“ igrom otvaraju Bari Alpha Security i Džabulani. U tvrdoj i rovovskoj borbi „prsa u prsa“, viđen je uzbudljiv i sadržajan susret koja prolazi bez kartona, a na kraju epilog je „egal“ 1:1.

Obje ekipe napadački ulaze u meč. Stvarale su prilike pred golom protivnika, ali svoj dan imaju na jednoj strani golman „gostiju“ Milan Govedarica, a posebno golman „domaćina“ Milenko Ristivojević te prvo poluvrijeme prolazi bez pogodaka.

Prvi gol na utakmmici, viđen je u 34 minuti, poslije greške zadnje linije „Barana“ Bojan Čvoro je rutinski zatresao mrežu golmana Milenka Ristivojevića za vodstvo od 1:0. Međutim izabranici kapitena Darka Regoje – Batistute, uzvraćaju i već poslije samo minut igre preko razigranog Srđana Delipare stižu do izjednačenja, a podjelom bodova mogu da budu zadovoljne obje ekipe.

Bari Alpha Security: Milenko Ristivojević, Stanislav Guja, Srđan Delipara, kapiten Darko Regoje, Goran Bajić, Srđan Trobok, Milan Pandurević
Džabulani: Milan Govedarica, Miljan Kusmuk, Miljan Pušara, Predrag Cicović, Bojan Čvoro, Igor Đapić, Ognjen Mađarević, kapiten Nedeljko Šuko, Nemanja Govedarica

Igrač utakmice: Milan Pandurević / Bari Alpha Security
Karrtoni: -.

Rosoneri – Enterijeri Perić 5:2 / 1:1

Vitešku utakmici u duhu fer pleja igraju Rosoneri i „Perićevi“ Enterijeri. U sportskom okršaju i goleadi slave Rosoneri sa 5:2.

Poraženi su krenuli agresivno i natjrali su odbranu „Rosonera“ da pogriješi u 3. miniti kada je Vladimir Kaurin pogodio za vodstvo Enterijera od 1:0. Igralo se otvoreno sa obje strane, a u 8. minuti Boris Jakovljević je odlično reagovo i loptu šalje u mrežu za 1:1, što je i razultat prvog dijela utakmice.

U drugom dijelu meča „crveno crni“ krenuli su furiozno i već u prvoj minuti nastavka Igor Obradović zabija za 2:1, zatim je Svanimir Marjanović u 29. minuti pogodio za 3:1, a Siniša Vuksanović u maniru iskusnog profesionacla „trese“u 34. minutu za 4:1.

U finišu meča lijepim golom Miodrag Prodanović smanjuje na 4:2, a tačku na zasluženu pobjedu Brketovih pulena dva minuta prije posljednjeg sudijskog zvižduka svojim drugim golom postavlja, Igor Obradović za konačnih 5:2.

Rosoneri: Njegoš Petrović, Predrag Čavakapa, Boris Jakovljević, kapiten Bojan Brčkalo, Aleksandar Okuka, Igor Obradović, Svanimir Marjanović, Miloš Begović, Siniša Vuksanović
Enterijeri Perić: Srđan Džilit, Vlastimir Trnčić, Sava Škrba, Miodrag Prodanović, kapiten Bojan Tadić, Vladimir Kaurin, Milan Sikima, Đorđe Cicović, Vladimir Remović

Igrač utakmice: Igor Obradović / Rosoneri
Kartoni: –

Kafe Pavle – Olimp Velike Šume 6:1 / 3:0

Lijepo fudbalsko popodne u SC „Olimp“ začinili su goleadom Kafe Pavle i Olimp Velike Šume. Na terenu postoje samo „kafedžije“ koje deklasiraju i slave sa 6:1, a rivalu presuđuju sokolački asovi Darko Lučić (3), Đorđe Radić (2), jednom „trese“ i kapiten Vladimir Kulašinac. Raspoloženi za igru bili su i Saša Cicović i treći as iz sokolačkog „trilinga“ Rajko Koprivica, a sugurnost u igri daje čudesnim odbranama golman kola „univerzalac“ Vladanko Zeković.

Čast poraženog spasava Milomir Lopatić, a majstorstvo Radislava Kovačevića, kapitena Mladena Jankovića, Radislava- Geneta Petrovića, Marija Lubarade, Miroslava Lazarevića i Bojana Gluhovića nije bilo dovoljno da se izbjegne gorčina poraza.

Kafe Pavle: Vladanko Zeković, Đorđe Radić, Saša Cicović, Rajko Koprivica, kapiten Vladimir Kulašinac, Dakro Lučić
Olimp Velike Šume: Radislav Kovačević, kapiten Mladen Janković, Radislav- Gene Petrović, Mario Lubarada, Miroslav Lazarevič, Milomir Lopatić, Bojan Gluhović

Igrač utakmice: Darko Lučić / Kafe Pavle
Žuti kartoni: Vladimir Kulašinac / Kafe Pavle, Mladen Janković / Olimp Velike Šume

Teraprom – MDM 3:4 / 3:1

Uzbuđena i neizvijesnosti nije nedostajalo ni u meču između Teraproma i MDM.

Bojan Tepeš (2) Miljan Radović i Goran Ćorluka poslije preokreta i zaostataka na poluvremenu (1:3) golovima vodili su MDM „mašineruju“ do vrijedne i sjajne pobjede protiv kvalitetnog i uigranog rivala. Vetrom u leđa pobjedu su „pogurali“ kapiten Mladenko Vučičević i Aleksandar Rističević.

Za poražene „zabijaju“ kapiten Bojan Ilić, Sretko Vuksanović i auto gol Goran Ćorluka. Uz tri prekršaj tokom cijelog meča, sportskom prazniku za dušu i pravoj pozitivnoj rekreaciji svoj prilog igrom daju, nekadašnji vukovi velikih i malih fudbalskih terena: Đorđe Dragutinović, Nenad Smardžić, Jovica Vukadin, Branislav Guja i Srđan Avramović.

Teraprom: Srđan Avramović, Đorđe Dragutinović, Nenad Samardžić, Sretko Vuksanović, Jovica Vukadin, Branislav Guja, kapiten Bojan Ilić
MDM: Aleksandar Rističević, Goran Ćorluka, Bojan Tepeš, Nikola Brezo, kapiten Mladenko Vučičević, Miljan Radović

Igrač utakmice: Bojan Tepeš / MDM
Šuti karton: Sretko Vuksanović / Teraprom

Sjetlina – Dječaci 7:1 / 1:0

Puleni „coacha“ Aleksandra Saše Karadžića poput brzog japanskog voza protutnjali su SC „Olimp“ i na krilima raspoloženih strijelaca, internacionalca Velibora Perovića (2), Zorana Trbe, Saše Cicovića „gaze“ i pobjeđuju sa 7:1 Dječake. Bez dvojbe centralna figura meča bio je trostruki strijelac Dušan Paprica, nasljednik sjajnih podgrapskih igrača Rajka Koromana – Čiče, Rada Simovića, Nede Brdarića, Vjeka Vukadina i ostalih. Odličnom igrom pun doprinos pobjedu daju, Milan Vukovič, Vladimir Čavarkapa i Dražen Kusmuk.

Milan Stanišić je postigao utješni gol za Dječake, a promaju pred vratima Miloša Pavičevića nisu mogli da spriječe ni kapiten Luka Bojanić, Dragan Vukadin, Đorđe Elek i Nikola Skokić.

Sjetlina: Milan Vuković, Vladimir Čavarkapa, kapiten Saša Cicović, Dušan Paprica, Dražan Kusmuk, Zoran Trbo, Velibor Petrović,
Dječaci: Miloš Pavičević, kapiten Luka Bojanić, Dragan Vukadin, Milan Stanišić, Đorđe Elek, Nikola Skokić

Igrač utakmice: Dušan Paprica / Sjetlina
Kartoni: –

Kumbara – Plato 4:2 / 2:0

Lijepu i uzbudljivu utakmicu odigrali su „Kumbara“ i „Plato“.

Kumbara je pokazala ko je šampiom i gazda na terenu, a pobjednici su krenuli agresivno i natjrali su odbranu čvrstog Platoa da pogriješi u 14. miniti kada je Nikola Blagojević majstorski pogodio za vodstvo Kumbare od 1:0. Igralo se otvoreno sa obje strane, a u 19. minutu Milan Čvoro je odlično reagovo i loptu šalje u mrežu što duplira na 2:0. To je i razultat prvog dijela utakmice.

U nastavku su viđena još četiri gola, za šampione zabijaju Bojan Cvjetanović i kapiten Duško Šehovac, a za poražene, Rajko Cicović, dva puta šalje loptu iza leđa Miloša Pelemiša Peke.

Kumbara: Miloš Pelemiš, Boris Palamar, Branislav Guja, kapiten Duško Šehovac, Milan Čvoro, Siniša Golijanin, Bojan Cvjetanović, Đorđe Lackanović, Luka Božović, Nikola Blagojević
Plato: Dejan Klačar, Dalibor Božić, Miloš Vuksanović, kapiten Predrag Karišik, Božidar Elez, Dragan Bjelica, Rajko Cicović, Srboljub Đorđević,

Igrač utakmice: Nikola Blagojević / Kumbara
Žuti karton: Božić Dalibor / Plato, Dragan Bjelica / Plato