Jahorina stala pred Maglićem

0

U jedanaestom kolu odbojkaškog prvenstava Republike Srpske u muškoj i ženskoj konkurenciji u Foči koplja su ukrstili fočanski i paljanski prvoligaši, a Maglić se slavio u ova duela konkurencije.
U derbi meču jedanaestog prvenstvenog kola, Maglić je savladao paljansku Jahorinu. Fočanke su upisale i jedanaestu pobjedu zaredom, slavile su poslije sat i 29 minuta igre sa 3:0 po setovima 28:26, 25:16 i 25:23.

Bila je to lijepa odbojkaška predstava, a pobjednika su odlučili strpljenje i koncentracija u odlučujućim momentima meča. Bolje se snalaze izabranice Mladena Obrenovića i zasluženo slave, a igrom prednjače Tamara Vrećo, Maja Mašić i M. Jaglučić.

Mlade Paljanke predstavile su se u lijepom odbojkaškom izdanju, kao mlad, spreman i uigran sastav, a nešto više da se učini protiv spremnog i borbenog rivala nedostajalo je i malo sportske sreće.

U prvom periodu igre gošće su imale konstantnu prednost, ali su u uzbudljivoj završnici izgubile na razliku 28:26.

U nastavku, gubitkom gotovo dobijenog seta, „Jahorinke“ se potonule i drugi set 25:16 protekao je u znaku domaćina.

Vođena je velika borba i u trećem setu, ispostavilo se i posljednjem. U igri poen za poen u finišu je i „egal“ 23:23 ali Fočenke su stigle sa dva vezana poena do konačnih 3:0.

U redovima „Jahorinki“, zapažene su bile Jelena Komlenović, kapiten Milica Krajišnik i u odbrani libero Natalija Filipovac. Posebno raduju dobro izdanje sedamnaestogodišnjakinja Nikoline Nine Klačar i Jovane Babić koje potvrđuju talenat i izrastaju u odbojkašice za respekt.

Do kraja prvog dijela prvenstva ostalo je još jedno kolo. U srijedu 16. decembra od 16.30 sati, izabranice trenera Danila Tadića u komšijskoim derbiju dočekuje Glasinac iz Sokoca, a odbojkašice Maglića i derbiju sezone idu na noge lideru u Višegrad 19. decembra kad će vjerovatno i pasti odluka o prvaku Republike Srpske i plasmanu u Premijejer ligu BiH, a nakon toga slijedi pauza do kraja januara 2016. godine.

Nesrećan poraz Paljana

Odbojkaši Maglića u Sportskoj dvorani u Foči u derbiju sezone u sklopu 11. kola Prve lige Republike Srpske poslije velikog preokreta slavili su protiv paljanske Jahorine. Sjajnom pobjedom o kojoj će Fočaci još dugo pričati ispisuju i najlješče stranice klupske istorije, otvorili su vrata i premijerligaške elite BiH. U posljednjih šest prvenstvenih kola u odnosu na Paljane i Tempo iz Ražljeva ulaze sa velikh 6 bodova prednosti i na korak su od šampionske titule prvaka Srpske.

Malo je ko mogao u punoj Sportskoj dvoranu u Foči poslije prvog seta i pomisli da će gosti produžiti meč do „taj breka“. Maglić je sjajno ušao u derbi, igrao je vrlo dobro i odbojkaši iz Pala su im znatno olakšali posao brojnim greškama na kraju bilo ubjedljivih 25:11.

Gosti su u nastavku uzvratili sjajnom igrom 21:25, 14:25, a četvrti set, bio je najneizvjesniji. Izabranici Ognjena Govedarice dobili su ga na razliku 26:24 uz to Paljani nisu iskoristili ni dvije meč lopte (22:24). Ispostavilo se da je utakmica tada bila riješena i gubitak seta Paljane je teško pogodio. U nastavku trener Vladan Savić „promiksao“ je postavu, priliku su dobile i mlade snage da se kale pa je domaćin u taj breku stigao do 15:9 i do velike pobjede od 3:2.

Svi odbojkaši Maglića zaslužuju pohvale, a igrom prednjače, napadač Milan Matović i dizač Bojan Boljanović.

Paljani su počeli sa postavom: Bojan Tomić, Vlado Gluhović, Đorđe Kosorić, Đorđe Perišić, Predrag Košarac i libero Bojan Aleksić, igrali su i Srđan Furtula, Todor Obradović, Nenad Pelemiš i Bojan Vidić, a u igru nije ulazio Predrag Močević.

Do kraja prvog dijela prvenstva ostalo je još jedno kolo. U srijedu 16. decembra od 19.00 sati Paljani u utakmici za prestiž dočekuje zvorničku Drinu, satav iz Foče 19. decmebra u Modriči snagu odmjerava sa Optimom, a nakon toga slijedi pauza do 29. januara 2016. godine.

Razultati: 11. kolo
Tempo – Majevica 3:0
Drina – Pelagićevpo 3:1
Gradiška – Modriča 1:3